Aktualności

Gravit - diler Manitou na światowym poziomie

Data publikacji:

W jaki sposób diler może zyskać potwierdzany corocznym audytem status Manitou Dealer Excellence? Przede wszystkim musi szczególną uwagę skupić na zaangażowaniu we współpracę z producentem oraz spełnieniu niezwykle wyśrubowanych norm i standardów w swojej działalności i w obsłudze klienta. W 2024 r. jako jedyna firma na świecie wyróżnienie to uzyskała lubelska firma Gravit – pierwsza polska firma z tytułem Manitou Dealer Excellence.

    Gravit - diler Manitou na światowym poziomie

– Świadczy to o najwyższych standardach świadczenia usług przez dilera. Tytuł ten może otrzymać tylko w przypadku, gdy w trudnych problemach serwisowych zawsze kontaktuje się z fabryką w ciągu pierwszej godziny od zgłoszenia problemu, a po otrzymaniu odpowiedzi od razu działa z naprawą, a nie kontaktuje się w dostępnym maksymalnym przedziale czasowym na taką interwencje - czyli do 48 godzin – podkreśla Wojciech Mańkiewicz, manager sprzedaży w segmencie maszyn rolniczych Manitou Polska. 

– Jest to ogromna korzyść dla klienta - u dilera z tytułem Excellence ma on szybkość informacji, a więc też mniej przestojów w pracy, ale też sprawniejsze procedury, np. szybszą wysyłkę części. Co więcej, serwisanci tego dilera mają więcej szkoleń (fabryka do tego dokłada), a więc klient dostaje lepsze wsparcie serwisowe – dodaje.

Działająca od blisko 36 lat firma Gravit związana jest z marką Manitou przez ponad połowę tego czasu. Obecnie oferta obejmuje sprzedaż nowych i używanych ładowarek teleskopowych, ale też ich wynajem długo- i krótkoterminowy, standardowy lub z opcją późniejszego wykupu, jak również serwis oraz sprzedaż części zamiennych i osprzętu do ładowarek. Przyznany mu tytuł Manitou Dealer Excellence to uhonorowanie pracy całego zespołu i wieloletniego doświadczenia firmy, chociaż wiadomo, że ogromne znaczenie miała tu kompleksowość oferty i zaangażowanie oraz lojalność względem marki.

 – Mamy doświadczenia z różnymi markami. We współpracy cenimy pewną swobodę działań – stawiamy sobie ambitne cele i zawsze chcemy mieć wpływ na to, jak one są realizowane. Nie chcemy, aby taka współpraca nas ograniczała. Oczywiście, często nasze cele są spójne z tym, co producent chce osiągnąć. Z Manitou tak to właśnie wygląda. Mamy wspólne cele i swobodę działania. To daje nam ogromną motywację do tego, żeby się jeszcze bardziej angażować. Bardzo lubimy tę markę - z resztą stąd nasze do niej przywiązanie. Przez te lata wypracowaliśmy już świetne rozwiązania. Teraz to już taka dojrzała, partnerska relacja biznesowa. Dobrze nam razem – przekonuje Witold Krzyszczak, współwłaściciel firmy Gravit.

 

Rozwiązania sprawdzone i nowe

Aby uzyskać najwyższy status Manitou Dealer Excellence należy w pełni zaspokajać stale rosnące potrzeby klientów, stawiając na sprawdzone rozwiązania oraz doradztwo w ich doborze. Rzecz jasna Gravit nie spoczywa na laurach, gdyż stale realizuje nowe projekty. Najnowszym z nich jest budowa multi-usługowego centrum, którego aranżacja i charakter mają za zadanie usprawnić dalszą pracę z marką Manitou – powstanie tam duże centrum serwisowe ze specjalistycznym sprzętem, magazyn części zamiennych, biura czy show room z ekspozycją maszyn.

Warto podkreślić, iż Gravit od kilku lat rozwija wynajem maszyn

– Maszyną przecież też trzeba się zajmować, ubezpieczać, przed sezonem zrobić przegląd, serwisować, jak coś się popsuje. W przypadku wynajmu – wszystko to jest po naszej stronie. Jeśli cokolwiek się wydarzy, to wystarczy telefon do Gravit Rental – awarię od razu naprawiamy, a jeśli widzimy, że zajmie to więcej czasu, to podstawiamy maszynę zastępczą. I tak samo dobieramy właściwie osprzęty – klient nie musi ich szukać, kupować. Wszystko mu dostarczamy na miejsce pracy. Wraz z wynajmem klient dostaje więc spokój ducha – wyjaśnia Izabela Kacprzak, manager ds. marketingu w firmie Gravit. 

W Gravit Rental każdy klient ma przypisanego swojego opiekuna, a formalności są ograniczone do minimum, niezależnie od tego, czy zdecyduje się on na wynajem na kilka dni czy na kilka lat. Oczywiście, jeśli maszyna mu się spodoba, może też ją wykupić.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.