[ATR] Technika

Gramina - Włoskie wzmocnienia

Data publikacji:

Firma Gramina z Inowrocławia, wyłączny dystrybutor innowacyjnych opryskiwaczy KWH Holland, uzupełniła ofertę dla sadownictwa o kolejne nietuzinkowe maszyny, tym razem firmy REVO z Włoch. Portfolio włoskiej spółki obejmuje m.in. oryginalne kombajny i platformy samojezdne oraz urządzenia do wykonywania otworów w ziemi do obsadzania słupów.

Specjalnością firmy Gramina są maszyny wyróżniające się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, takie jak opryskiwacze holenderskiej firmy KWH Holland, wykorzystujące zjawisko elektryczności statycznej. Wytwarzana przez nie mgła opryskowa z ładunkami elektrostatycznymi jest przyciągana przez rośliny, co zapobiega znoszeniu cieczy nawet gdy jest wietrznie i przy oprysku z większą prędkością (do 12 km/h), zapewnia równomierne pokrycie liści z obu stron, także wysokich roślin, zmniejsza straty cieczy oraz o nawet 70% ryzyko kontaktu operatora z pestycydami.

Podesty na gąsienicach

Wśród maszyn REVO zwraca zwłaszcza uwagę oryginalny gąsienicowy kombajn PIUMA Revolution do ręcznego zbioru owoców, wyłamujący się ze schematu przyjętego dla maszyn tego typu. Kompaktowy i stabilny pojazd ma z obu stron dwa indywidualne podesty robocze (1x0,35 m) oraz 1 przedni i 4 (lub w opcji 6) boczne nowoczesne długie podajniki delikatnie transportujące owoce aż do skrzyniopalety, kończące się tuż przy pracownikach zrywających (2 na podestach i 3 lub 5 z poziomu ziemi), którzy pracują dzięki temu w wygodnej pozycji, co zapewnia jednocześnie szybszy zbiór (nawet o 100% zwiększając wydajność rwiącej osoby). Podesty są niezależnie podnoszone na wysokość na 2,3 m (podłoga) i odchylane w bok na 2 m, a także poziomowane (tak jak platforma na skrzyniopaletę), co umożliwia pracę przy nachyleniu bocznym do 50% i wzdłużnym do 56%. Ważąca 2,8 t maszyna jest wyposażona w silnik Yanmar (24 KM) i ma dwuzakresowy napęd hydrauliczny (1,7/3,4 km/h).
Ofertę uzupełnia PIUMA 4WD również z indywidualnymi podestami roboczymi (wysokość podłogi do 1,75 m, odchylenie boczne do 0,81 m) i takim samym systemem zbioru, ale zamontowana na klasycznym 4-kołowym podwoziu z napędzanymi i skręcanymi wszystkimi kołami. Maszyna może być przystosowana do zbioru jabłek czy gruszek, jak i owoców miękkich, np. wiśni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.