Gospodarka i rolnictwo

Global Dairy Trade - Polskie towary na światowej giełdzie

Data publikacji:

Po raz pierwszy w historii polskie produkty mleczarskie będą oferowane na światowej giełdzie nabiału Global Dairy Trade (GDT Events) w Nowej Zelandii. Począwszy od 21 listopada 2017 r. nasze towary będą sprzedawane za pośrednictwem Polish Dairy – pierwszego polskiego integratora obrotu.

Rozwiązanie to umożliwi każdej mleczarni w Polsce, która podpisze umowę o współpracy, łatwy i efektywny kosztowo dostęp do międzynarodowego rynku importerów obejmującego 520 hurtowych nabywców. W pierwszym okresie realizowany będzie obrót czterema wystandaryzowanymi produktami: odtłuszczonym mlekiem w proszku, pełnym mlekiem w proszku, masłem oraz laktozą. W kolejnym etapie przewidywane jest rozszerzenie tej listy o kolejne produkty. Zdaniem Mirosława Szczepańskiego, prezesa zarządu Polish Dairy,  polskie mleczarnie, po głębokich procesach modernizacyjnych, należą obecnie do najnowocześniejszych w Europie i na świecie, i z powodzeniem mogą konkurować na międzynarodowych rynkach. Potwierdza tę opinię również Eric Hansen, prezes Global Dairy Trade, mówiąc że „decyzja Polish Dairy o zaoferowaniu na naszej platformie szerokiej gamy produktów z Polski jest dowodem na rosnącą siłę narodowego sektora  polskiej gospodarki,  jakim jest produkcja nabiału”.
GDT Events to organizowane dwa razy w miesiącu sesje przetargowe, na których sprzedawane są masowe produkty mleczne. W aukcjach bierze udział 520 hurtowych nabywców z ponad 80 krajów. Z kolei GDT Marketplace to platforma handlu elektronicznego, która umożliwia handel produktami mlecznymi w każdej chwili i w dowolnej ilości. GDT świadczy również usługę subskrypcji informacji, znaną jako GDT Insight.www.globaldairytrade.info  Kontakt: Aleksander Kempiński, członek zarządu Polish Dairy, tel. 531337337, aleksander. kempinskipolishdairy.pl

www.polskierolnictwo.pl/red

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.