Nowości

Głębokie nawożenie z DeePot 25.1 firmy Rauch

Data publikacji:

Nawożenie jest jednym z najważniejszych zabiegów agrotechnicznych, a znaczny wzrost cen nawozów skłania do stosowania nowoczesnych technik aplikacji. Głębokie nawożenie DeePot 25.1 firmy Rauch ma na celu przeciwdziałanie stratom składników pokarmowych spowodowanym wymywaniem i parowaniem, czyli głównym wadom tradycyjnego nawożenia powierzchniowego.

    Głębokie nawożenie z DeePot 25.1 firmy Rauch

Głębokie nawożenie Rauch DeePot 25.1 jest jedną z najskuteczniejszych metod odżywiania roślin, która już teraz realizuje przyszłe wymagania w tym zakresie. Z jednej strony umożliwia zwiększenie wydajności stosowanego nawozu, a ponadto zapewnia ochronę klimatu i wód oraz bezpieczeństwo plonów w okresie suszy. Rozsiewacz do wgłębnego nawożenia DeePot 25.1 firmy Rauch przeznaczony jest do upraw rzędowych, czyli np. kukurydzy, buraków czy też warzyw.

Zalety nawożenia

Głębokie nawożenie całkowicie zapobiega kontaktowi nawozu z atmosferą, zachowana przy tym zostaje struktura gleby. Tak istotne i niekorzystne dla klimatu odgazowywanie poprzez emisje amoniaku i podtlenku azotu jest zmniejszone o 90% w porównaniu z aplikacją powierzchniową. Ze względu na głębokie umieszczenie nawozu granulki nawozu nie mogą również zostać wypłukane przez ulewne deszcze i powodzie.

Dodatkowo daje to możliwość wciągnięcia korzenia w głąb w celu wytworzenia ok. 25% większej masy korzeniowej, co jest istotne, gdy w okresie wegetacji występują okresy suche. W takiej sytuacji woda jest lepiej zatrzymywana w głębszych obszarach gleby. Udowodniono, że w dłuższych okresach suszy rośliny nawożone głębokim nawożeniem zachowują żywotność nawet o 3 tygodnie dłużej niż analogiczne nawożone konwencjonalnie, ze względu właśnie na głębszy wzrost korzeni. Według deklaracji producenta wymagana ilość azotu jest zmniejszona o 20% przy dodatkowym plonie 3-5% uzyskiwanym średnio po 6 latach.

Rauch DeePot 25.1

Nowy aplikator nawozu  Rauch DeePot 25.1 będzie oferowany ze zbiornikiem o pojemności 2000 lub 3000 l, w wersji 2-, 3-, 4- lub 6-rzędowej oraz z rozstawem rzędów 75, 100 lub 150 cm. Jest to pierwszy na świecie aplikator do głębokiego podawania nawozów z jednorzędowym dozowaniem dla precyzyjnego umieszczania nawozów w glebie.

Dozowanie nawozów odbywa się za pomocą hydraulicznego układu z jednym rozdzielaczem albo elektrycznie. Szacowana wydajność wynosi do 400 kg/ha przy prędkości roboczej 10 km/h. DeePot jest montowany na trzypunktowym układzie zawieszenia, waży od 1000 do 1500 kg, a jego zapotrzebowanie na moc wynosi minimum 150 KM. Nawóz może być aplikowany na głębokość do 25 cm.

Smukła redlica tnie resztki roślin i jednocześnie tworzy rowek nawozowy dla kolejnej. W ten sposób zmniejsza podatność na zapychanie się układu oraz zapotrzebowanie na moc. Specjalne sprężyny i rolki dociskowe zapewniają z kolei szczelność bruzd, co całkowicie zapobiega kontaktowi nawozu z atmosferą.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.