Technika

Geringhoff - Przystawka Freedom

Data publikacji:

Zdobywająca popularność uprawa kukurydzy w rzędy o rozstawie 37,5 cm, mimo niewątpliwych korzyści, stwarza też pewne wymagania, m.in. w zakresie zbioru. Chcąc im sprostać w należyty sposób, firma Geringhoff opracowała innowacyjny heder Freedom umożliwiający płynny i wydajny zbiór kolb przy tak wąskim rozstawie rzędów.

Wśród korzyści, jakie oferuje uprawa w tzw. wąskie rzędy, jej zwolennicy wymieniają m.in. lepsze wykorzystanie areału i zasobów gleby, w tym wody i składników pokarmowych, a w konsekwencji wyższy potencjał plonowania. Nowa przystawka, dostępna o szerokości 4,57; 6,1 i 9,14 m, doskonale sobie radzi ze zwiększoną masą zarówno zbieranych kolb, jak i rozdrabnianych łodyg. Zapewniająca wydajny zbiór bez strat w wąskich rzędach przystawka Freedom stwarza solidną podstawę do zmiany systemu uprawy kukurydzy, ułatwiając przejście z uprawy w rozstawie 75 cm (30’’) na rozstaw 37,5 cm (15’’).

Agresywnie, blisko ziemi

Zespoły zbierające przystawki Freedom mają innowacyjną konstrukcję, z agresywnie pracującymi łańcuchami wciągającymi ustawionymi nie poziomo, lecz pod kątem 20°, tworzącymi układ w kształcie litery V. Dzięki temu łańcuchy z zabierakami prowadzone są nisko, co umożliwia koszenie kukurydzy bliżej gruntu, ułatwiając zbiór także wyłożonych lub skłębionych upraw. Takie ustawienie łańcuchów pozwoliło również zagęścić zespoły zbierające, odpowiednio do mniejszego rozstawu rzędów, bez utraty ich przepustowości.
Rewolucyjna, opatentowana konstrukcja nowych hederów Freedom pozwala na bardziej płynne przemieszczanie kolb kukurydzy do przenośnika pochyłego, umożliwiając wydajniejszy zbiór z większą prędkością, także w ekstremalnych warunkach, nawet przy maksymalnym plonie, z minimalnymi stratami oraz niewielkim ryzykiem zapchania.

Łodygi dobrze pocięte

Rozdrabnianie łodyg odbywa się tak samo, jak w innych przystawkach Geringhoff, z szybkim i dokładnym cięciem oraz równomiernym rozprowadzaniem pociętej masy. Według producenta tylko przystawki Geringhoff zapewniają najbardziej dokładną obróbkę łodyg, a hedery Freedom potrafią to jako jedyne na rynku przy rozstawie rzędów 37,5 cm. W nowych hederach dostępny jest nie tylko system z poziomym nożem wirnikowym z dwoma ostrzami, lecz także opatentowany system Rota Disc, w którym łodygi tnie 15 pionowych noży tarczowych rozmieszczonych na rotorze, ustawionym równolegle tuż pod wałkami wciągającymi.
Podobnie jak w zwykłych przystawkach, na życzenie dostępne są różne opcje, w tym system kontroli wysokości hedera nad gruntem, boczne rozdzielacze łanu czy regulowany nagarniacz palcowy skracający czas zbioru o połowę, ułatwiające zbiór w trudnym terenie, zwłaszcza gęstej i wyległej kukurydzy.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.