[ATR] Technika Geringhoff

Geringhoff - Nowa oferta hederów

Data publikacji:

Oferta hederów Geringhoff obejmuje 3 gwiazdy: Harvest Star, Vario Star i Harvest Vario Star.

Geringhoff od lat specjalizuje się w produkcji rozmaitych hederów zbożowych. W ofercie firmy są hedery zbożowe, kukurydziane oraz do zbioru słonecznika. Dużą zaletą firm, które obierają konkretny kierunek w budowaniu swojej oferty, jest to, iż mogą one skoncentrować się na jednym bądź najwyżej kilku kluczowych zagadnieniach. W efekcie projektują użyteczne i dopracowane rozwiązania. Geringhoff podkreśla trzy cechy charakterystyczne pojawiające się w ich urządzeniach.

Powody do dumy

Pierwszym z nich jest napęd. Mowa o nowoczesnej konstrukcji napędu wykorzystującej przekładnię połączoną z napędem hydraulicznym i elektronicznym układem sterowania. System taki eliminuje wykorzystanie łańcuchów i pasów, co w efekcie przekłada się na bardziej płynną i wydajną pracę. Druga kwestia podkreślana przez przedstawicieli firmy to autorski system składania hederów Geringhoff. Rozwiązanie to jest z jednej strony łatwe w obsłudze, a z drugiej umożliwia znaczne przyspieszenie przejazdu jednego pola na drugie. Nie potrzeba korzystać z wózka, aby bezpiecznie przemieszczać się po drogach, oszczędzając przy tym sporo czasu. Trzeci element, z którego inżynierowie Geringhoff są bardzo dumni, to hydrauliczny system zmiany długości stołu, który umożliwia dostosowanie hedera do zbioru różnych rodzajów i długości zbóż.

Gwiazdy na polu

Wszystkie trzy technologie zastosowano w obrębie najnowszych produktów Geringhoff. Mowa o modelach Harvest Star, Vario Star oraz Harvest Star Vario. Pierwszy to heder składany. Drugi model wyposażono w sztywną ramę, ale dodano tutaj system hydraulicznej zmiany długości stołu. Ostatnia konstrukcja również ma ten układ, ale dodatkowo jest składana. Wszystkie trzy mogą poszczycić się wspomnianym wyżej układem napędowym.
Wyposażony w funkcję składania Harvest Star pozwala na transformację z trybu transportowego do trybu roboczego w zaledwie 1-2 minuty. Producent zapewnia, że całkowity czas konfiguracji przy zmianie pola 5-6 razy dziennie mieści się w obrębie 5-12 minut. Heder ten dostępny jest w 6 szerokościach roboczych od 4,85 do 9,15 m.
Z myślą o firmach usługowych oraz producentach uprawiających różne gatunki roślin, jak zboża, rzepak czy soja Geringhoff przygotował model Vario Star. Umożliwia on zmianę długości stołu przy użyciu przycisku. Heder ten gwarantuje bezstopniową regulację w zakresie od 575 do 1075 mm. Przezbrojenie maszyny z ustawienia zbożowego na rzepak zajmuje około 5-7 minut. Geringhoff produkuje 5 modeli z serii Vario Star o szerokościach roboczych od 4,8 do 7,20 m.
Jak wspomniano wyżej, Harvest Star Vario łączy zalety obu jednostek. Produkowany jest on w dwóch konfiguracjach: 5,4; 6; 6,6; 7,2.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.