[ATR] Technika

Gamatechnik - Wały do pługów

Data publikacji:

Producent maszyn rolniczych firma Gamatechnik udostępnia rolnikom możliwość zakupu wałów doprawiających do pługów. Gama tych urządzeń jest stosunkowo niewielka, ale obejmuje konstrukcje przeznaczone do pracy z pługami obracalnymi i zagonowymi.

Ciekawą pozycją w ofercie firmy Gamatechnik są wały do pługów. Produkowane są dokładnie trzy modele: dwa do pługów obracalnych i jeden dla pługów zagonowych. To co łączy wszystkie konstrukcje to dostępność każdego z wałów w jednakowych szerokościach roboczych. Sprzedawane są wały o szerokości 1,6, 1,8, 2, 2,2, 2,4, 2,6, 2,8, 3, 3,2 oraz 3,4 m. Zatem każdy model dostępny jest w 10 wersjach, istnieje więc duża szansa, że większość potencjalnych użytkowników nie będzie miała problemu z dopasowaniem konkretnej maszyny do własnych potrzeb. System oznaczeń wałów jest w tym przypadku bardzo pomocny, bowiem druga i trzecia cyfra w nazwie odnoszą się właśnie do szerokości roboczej.
Wszystkie wały produkowane przez Gamatechnik są wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Ocynk z kolei zapewnia bezpieczeństwo przeciwko korozji. Warto także podkreślić, że wszystkie trzy konstrukcje są malowane proszkowo na atrakcyjny czerwony kolor. Mówiąc dokładniej ramy są czerwone, a elementy robocze – czarne. 
Różnica między wałami do pługów obracalnych polega na tym, że jeden model to wał pojedynczy, a drugi – podwójny. W obu przypadkach głównym elementem roboczym są pierścienie Campbella o średnicy 700, 800 lub 900 mm. W obu przypadkach istnieje możliwość dołączenia przystawki z wałem kołeczkowym o średnicy 550 mm. 
W przypadku wałów do pługów obracalnych wał kołeczkowy dostępny jest jako wyposażenie dodatkowe. Wał do pługów zagonowych ma zamontowany taki wał na stałe na wspólnej ramie za pierścieniami Campbella.
Wały wyposażone są również w trzypunktowy układ zawieszenia oraz dwie nogi podporowe (dotyczy modeli do pługów obracalnych). Najlżejszą konstrukcją jest wał do pługów zagonowych, który w najlżejszej wersji (model W 316) obciąża TUZ ciągnika masą 900-1250 kg. Wariant o największej szerokości roboczej (W 324) wyróżnia się masą na poziomie 1680-2350 kg. Masa wału pojedynczego do pługów obracalnych w zależności od wersji może wynosić od 1010 do 2590 kg. Wał podwójny jest jeszcze cięższy: od 1460 do 3610 kg.

bk
fot.firmowe

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.