Technika

Gamatechnik - Klasyczne agregaty

Data publikacji:

Rolnicy zamierzający wykonywać uprawę przedsiewną i siew w jednym przejeździe, odpowiednią do tej technologii maszynę mogą wybrać z bardzo bogatego w tym segmencie asortymentu polskich producentów. Wśród nich jest młoda wielkopolska firma Gamatechnik z Nekli, oferująca szereg maszyn uprawowych, w tym bierne agregaty przystosowane do współpracy z siewnikami, która mimo dość krótkiego stażu na rynku dostawców techniki rolniczej wytwarza sprzęt dopracowany w szczegółach, sprawdzający się w różnych warunkach.

  Oferta agregatów uprawowo-siewnych Gamatechnik obejmuje modele o szerokości roboczej 2,5; 2,7; 3 i 4 m, standardowo wyposażone w dwusiłownikowy wydźwig do siewnika, wymagające ciągników o mocy od 60-70 do 100-140 KM. Ważące od 630-810 do 880-1060 kg maszyny zwracają uwagę solidną konstrukcją, wykonaną ze stali o podwyższonej wytrzymałości, oraz trwałą ochroną antykorozyjną w postaci podkładu cynkowego, nakładanego na piaskowane elementy, oraz wysokiej jakości wierzchniego lakieru proszkowego.

  Dwa lub trzy rzędy

  Agregaty Gamatechnik mają klasyczną, zwartą budowę, z zespołem spulchniającym umieszczonym pomiędzy wałami przednim i tylnym, na których agregat wspiera się podczas pracy, co zapewnia dobre kopiowanie terenu i zachowanie jednakowej, regulowanej skokowo głębokości roboczej. Zależnie od szerokości kultywator spulchniający składa się z ustawionych w dwóch rzędach 17, 19, 21 lub 26 zębów sprężynowych typu „Unia”, prostych lub zagiętych SU, zakończonych dwustronnymi, wymiennymi wąskimi redliczkami. Z przodu maszyna ma wał płaskownikowy o średnicy 360 mm, z listwami ustawionymi w „jodełkę”, skośnymi lub prostymi. Jeśli chodzi natomiast o wał tylny, standardowo jest to wał strunowy rurowy lub płaskownikowy o średnicy 500 mm, z 9 rurami lub 12 listwami o szerokości 50 mm.

  Wyposażenie seryjne uzupełnia belka zaczepowa III kategorii, podpory pod koła siewnika zamontowanego na „hydropaku” oraz osłony boczne, zapobiegające przesypywaniu się gleby poza uprawiany pas. W opcji dostępny jest trzeci rząd zębów oraz różne rodzaje wałów tylnych: płaskownikowy uzębiony (średnica 500 mm), packer (500 mm), crosskill (400), kołeczkowy (500 mm), sprężynowy (470 mm), gumowy (500 mm) i sprężynowy (500 mm).
  SS

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.