[ATR] Technika

Gamatechnik - Głębosze z Nekli

Data publikacji:

Debiutująca przed niespełna dwoma laty firma Gamatechnik z Nekli koło Wrześni zdążyła się już dorobić interesującego asortymentu wałów, talerzówek i agregatów uprawowych, w tym wzbudzających zaufanie solidnych głęboszy.

Oferta w tej grupie produktów obejmuje dwie serie głęboszy o szerokości roboczej 2, 3 lub 4 m, wyposażonych w zęby dłutowe typu L lub w bocznie zagięte zęby typu M (Michel). Wszystkie głębosze wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości i mają ramy z grubościennych profili. Wyróżniają się również dobrym zabezpieczeniem antykorozyjnym, składającym się z podkładu cynkowego, nanoszonego na uprzednio piaskowaną powierzchnię, oraz z trwałej nawierzchniowej farby proszkowej. 

Maszyny z opcjami

Głębosze typu L mają od 2 do 7 zębów roboczych, natomiast typ M - 4, 6 lub 8 zębów, wyposażonych seryjnie w zrywalne zabezpieczenia kołkowe, zamontowanych w układzie „delta” na solidnej ramie o prześwicie 90 cm. Wszystkie maszyny mają w standardzie podporowy wał o średnicy 500 mm - rurowy (9 rur) lub listwowy (12 płaskowników), który oprócz wyrównywania gleby służy także do regulacji głębokości roboczej, wynoszącej maksymalnie 60 cm.
Lista wyposażenia opcjonalnego obejmuje sprężynowe zabezpieczenie zębów non-stop pojedyncze lub wzmocnione (z podwójnymi sprężynami, tylko w wersji M), kule drenarskie (tylko głębosze L) koła podporowe, hydrauliczną regulację głębokości pracy, oświetlenie oraz szereg wałów do wyboru, w tym podwójny kolczasty, Twin Disc (średnica 500 mm), packer (500 mm), sprężynowy (470 lub 550 mm), gumowy (500 mm), daszkowy (500 mm), teownikowy (500 mm) i dyskowy (600 mm).
Maszyny różnią się nieco masą, która w wersji L wynosi od 660-800 do 1800-2000 kg, zależnie od szerokości i wyposażenia, a w wersji M od 930-1300 do 1450-2000 kg. Niewielkie różnice dotyczą także zapotrzebowania mocy, które dla głęboszy L określono w zakresie od 70-80 (2 zęby) do 200-230 KM, natomiast dla modeli M - od 120-150 (4 zęby) do 170-220 KM.
Głębosze typu M dostępne są również w wersji jednobelkowej, z zębami zamontowanymi na prostej ramie w jednym rzędzie, wyposażonej seryjnie w tylny hydrauliczny trzypunktowy sprzęg do maszyn, na którym standardowo instalowany jest wał. Na sprzęgu można jednak zamocować również dowolny agregat uprawowy, co pozwala w jednym przejeździe wykonać zarówno głęboką, jak i płytką uprawę gleby.    

 SS
fot.firmowe

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.