Technika

Gama pras stałokomorowych Maschio Gaspardo

Data publikacji:

Gama pras stałokomorowych oferowanych przez Maschio Gaspardo zawiera zarówno proste rozwiązania serii Entry oraz Trotter przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw, jak i profesjonalne modele serii Mondiale dla dużych firm i wykonawców. Łatwa w utrzymaniu, prosta w obsłudze, o doskonałym stosunku jakości do ceny - taka jest seria Entry w wersjach 120 i 150, odpowiednia dla ciągników o niewielkiej mocy rzędu 40 - 50 KM.

    Gama pras stałokomorowych Maschio Gaspardo

Prasa pozwala na zwijanie bel o średnicy 1,2 lub 1,5 m, jest idealna do siana, słomy i kiszonki, a jej stały obrót sprawia, że uzyskiwane bele są ciężkie i dobrze uformowane. Komora robocza składa się z systemu podnoszenia z drążkami łańcuchowymi i ciągłymi, z regulacją ciśnienia do 140 barów.

Model Entry wyposażony jest też w grabie przeznaczone do zgniatania i podawania produktu w kierunku podajnika. W ten sposób zapewniono równomierny i jednostajny przepływ materiału, a wraz ze ślimakami nadaje to beli idealny kształt i gęstość, z możliwym wiązaniem siatką lub sznurkiem i siatką. Prasa ma także system zabezpieczający przekładnię i sieć nośną, gdy drzwi są otwarte, a ruch łańcuchowy zostaje przerwany przez mechanizm zwalniający.

Mondiale 120 jest modelem prasy stałokomorowej wymagającej agregacji z ciągnikiem o mocy 102 KM. Prasa wyposażona jest w duży podbieracz 2,2 m z 4 rzędami drążków, alternatywny podajnik i walcową komorę prasowania typu Heavy Duty. Stały przepływ materiału wewnątrz komory i maksymalne ciśnienie 180 barów pozwalają na pracę z większymi prędkościami nawet na nierównym terenie oraz przy niezbyt regularnych pokosach.

Nożowy system tnący dostępny jest w dwóch wersjach. Topcut składa się z 15 noży, natomiast Ultracut posiada 25 noży, w dwóch grupach tnących, pracujących razem lub osobno. System tnący w prasach Mondiale tworzy jednolitą i lepiej zagęszczoną belę o średnicy 1,2 m, maksymalizując jednocześnie wykorzystywaną przestrzeń roboczą i czyniąc pracę bardziej wydajną. Co ważne, prasa jest przy tym bardzo wytrzymała, a niezbędne prace obsługowe znacząco ograniczono.

Wzmocnione łańcuchy 1,25” są w stanie wytrzymać wysokie naprężenia, automatyczny system smarowania z pompą rotacyjną umożliwia ciągłe smarowanie podczas pracy, co oznacza mniej przerw dla operatora. Prasa zwijająca Mondiale 120 dostępna jest także w wersji Combi - połączona z owijarką. Jest to w pełni automatyczna maszyna, oferowana z dwoma systemami cięcia, dwoma rodzajami wiązania i jedną z najszybszych podwójnych owijarek satelitarnych na rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.