[ATR] Nowości opony rolnicze

Gama opon rolniczych Michelin RoadBib z nowymi rozmiarami

Data publikacji:

Marka Michelin zwiększa liczbę modeli dostępnych w gamie opon rolniczych Michelin RoadBib. W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów. Opona jest objęta pakietem bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych.

Opona Michelin RoadBib, która została wprowadzona na rynek w 2018 roku, była pierwszym modelem przeznaczonym do ciągników rolniczych o mocy powyżej 200 KM. Zaprojektowano ją z myślą o maszynach intensywnie użytkowanych na drogach. Opona oferuje wysokie osiągi, trwałość i trakcję.
W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów Michelin RoadBib: 540/65 R 30, 650/60 R 34, 650/65 R 34, 650/65 R 42 i 710/75 R 42. W efekcie kierowcy będą mogli wybierać w sumie spośród siedmiu modeli. Będą one dostępne zarówno na rynku wymiany, jak i wyposażenia oryginalnego.
Od momentu wprowadzenia na rynek opona Michelin RoadBib cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Aktualnie wprowadzane nowe rozmiary powstały właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, przede wszystkim dlatego, że ciągniki coraz częściej są używane na drogach. Obecnie większość osób wykonujących prace polowe i budowlane ponad 50 proc. czasu poświęca na jazdę po utwardzonych nawierzchniach, co odpowiada 80 proc. całkowitego dystansu pokonywanego przez nich. Tendencja ta dotyczy pojazdów o zróżnicowanym zakresie mocy, a oferta Michelin pozwala aktualnie wyposażyć ciągniki o mocy od 160 KM do ponad 400 KM.

Główne zalety opony Michelin RoadBib w porównaniu z tradycyjnym ogumieniem o takim samym zastosowaniu to:
-    większy komfort jazdy na drodze i twardym podłożu;
-    większa precyzja prowadzenia dzięki szerokiemu bieżnikowi;
-    mniejsze opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i większą trwałość, również dzięki mniejszej powierzchni mającej kontakt z podłożem, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej trakcji.

Kluczową cechą Michelin RoadBib jest unikalna konstrukcja bieżnika, na którą składają się połączone z centralnym żebrem 52 klocki maksymalizujące trakcję. Dzięki temu 40 proc. bieżnika opony pozostaje w kontakcie z nawierzchnią drogi, co stanowi wzrost o 60 proc. w porównaniu z inną oponą rolniczą MICHELIN MachXBib z regularnymi żebrami. Innowacyjny hybrydowy wzór bieżnika Michelin RoadBib poprawia również komfort pracy kierowcy i obniża zużycie paliwa podczas jazdy ciągnika po drodze.
Pakiet bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych przedłużony przez Michelin na 2021 r. zawiera:
1.    Rozszerzoną gwarancję z tytułu wad produkcyjnych i materiałowych
Gwarancja obejmuje opony zakupione po 1 stycznia 2018 roku.
W przypadku wystąpienia wad produkcyjnych i materiałowych w ciągu dwóch lat od zakupu ogumienie jest wymieniane na nowe bez żadnych opłat. W kolejnych latach użytkowania właściciele ponoszą częściową opłatę (proporcjonalnie od okresu eksploatacji i zużycia bieżnika), a Michelin pozostałą cześć kosztów bierze na siebie.
Okres gwarancyjny na tego typu wady w przypadku opon rolniczych wynosi 9 lat, zaś opon agro-przemysłowych – do 5 lat.
Co ważne, gwarancje na opony Michelin nie zastępują i nie ograniczają uprawnień wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, lecz je rozszerzają. W sytuacjach awarii użytkownicy ponoszą jedynie koszty montażu i  dojazdu.
2.    Gwarancja na uszkodzenia przypadkowe
Gwarancja obejmuje miejscowe uszkodzenia przypadkowe, niepowtarzalne i nienaprawialne, takie jak uszkodzenie na skutek uderzenia, przebicie boku czy przebicie czoła bieżnika.
Przez pierwszy rok od zakupu w razie zniszczenia opony jest ona wymieniana na nową i jest to całkowicie bezpłatne w przypadku opon rolniczych z technologią Michelin Ultraflex oraz stosowanych na budowach opon agro-przemysłowych Michelin Compact Line.
Gwarancja ta w przypadku opon rolniczych z technologią Michelin Ultraflex wynosi 4 lata, pozostałych opon rolniczych – 3 lata, zaś w przypadku opon agro-przemysłowych Michelin Compact Line –  1 rok od daty zakupu.
Gwarancja ma zastosowanie do opon zakupionych w okresie od 1 czerwca 2019 r. do 31 grudnia 2021 roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.