Technika

Francja - numer jeden w Europie

Data publikacji:

Francja w 2017 r. znów zajęła pierwsze miejsce w Europie, jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych ciągników (34 287 ciągników, wzrost o 10,5%). Jednak również nad Sekwaną normy dotyczące emisji spalin i „mother regulation” spowodowały bardzo wyraźne efekty specjalne. I tak liczby zarejestrowanych ciągników w wypadku typowych producentów małych ciągników, najczęściej z Azji, wręcz „eksplodowały”.

 

    kubotafrancja rolnictwo

Na lepsze sytuacji producentów mleka skorzystali oczywiście klasyczni dostawcy w środkowym segmencie mocy, przede wszystkim grupa Argo (+52,1%), z markami Landini i McCormick oraz Massey Ferguson (+18,4%). Producenci ciężkich ciągników przeznaczonych do polowej produkcji roślinnej mieli znacznie trudniej. Marki John Deere, Fendt i Deutz-Fahr utrzymały swoją sprzedaż na prawie takim samym poziomie, podczas gdy marki New Holland (-12,6%), Claas (-12,5%) i Valtra (-14,2%) odnotowały znaczne spadki.

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.