Gospodarka i rolnictwo

Fonterra porzuca węgiel w Otago

Data publikacji:

Fonterra przechodzi w zakładzie w Otago na energię odnawialną. Zredukuje tym samym zużycie węgla ważącego tyle co 122 samoloty typu Boeing 737-800. To równowartość 9 700 ton węgla rocznie. Fonterra zrezygnowała również z pozwolenia na wydobycie węgla niezawierającego manganu, zbyła prawie 50% gruntów nabytych na wydobycie węgla i nie będzie już prowadzić wydobycia tego surowca.

Nowe ruchy są częścią strategii, którą Fonterra wytyczyła wraz z rządem Nowej Zelandii w celu osiągnięcia zerowego poziomu emisji w zakładach produkcyjnych do 2050 roku. Robert Spurway, COO Globalnych Operacji we Fonterra powiedział, że ostatnie działania firmy pokazują zaangażowanie i rolę firmy w spełnieniu porozumienia klimatycznego w Paryżu.

– Nasze cele są ambitne, a nasze zobowiązanie do ich realizacji jest zdecydowane, ponieważ nie ma alternatywy dla zmian klimatu – dodał Spurway.
Firma ma 30 zakładów produkcyjnych w całym kraju.

Spurway zwrócił uwagę na to, co Fonterra dokonała na tym polu w 2018 roku: zakład w Brightwater przestawia się na spalanie biomasy, co trwać będzie do listopada. Trwa zmniejszanie o 70% zużycia wody w zakładzie w Darfield. W Pahiatua trwa wprowadzanie innowacyjnego pomysłu pracownika na recykling wody, co prowadzi do oszczędności 500 tys. litrów wody dziennie.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.