[ATR] Technika

FMG - Równiarki z Finlandii

Data publikacji:

Pochodząca z Finlandii firma Farm Machinery Group (FMG) produkuje maszyny dla potrzeb utrzymania dróg, logistyki i infrastruktury. Pośród wielu ciekawych urządzeń warto wspomnieć o zgarniarkach do śniegu, przyczepach z dźwignikiem hakowym, pługach powierzchniowym i dwustronnym, zamiatarkach łyżkowych, łyżkowo-bocznych, zamiatarkach do świateł pasów startowych, myjkach oraz innym mniejszym osprzęcie. Do utrzymania infrastruktury szutrowych dróg wiejskich mają szczególne zastosowanie równiarki drogowe.

Firma FMG oferuje m.in. 4 modele równiarek drogowych TLN o szerokości roboczej 250 - 350 cm, a przy montażu opcjonalnego hydraulicznego skrzydła wzrasta ona do 290 - 370 cm. Pozwala to na obsługę dróg o szerokościach od 3 do nawet 7 m. Równiarki drogowe to solidnie wykonane maszyny. Przeznaczone są do ciągnięcia przez średnie i duże ciągniki rolnicze (przyłączenie na hak, opcjonalnie dostępna hydrauliczna belka wahliwa) o mocy 120-170 KM i masie własnej ciągnika od 5 do 8 t. Modele TLN wyposażone są w 3 lub 4 lemiesze równe lub szpiczaste, które podczas transportu mogą zostać zdemontowane. Elementem roboczym jest również opcjonalna, hydrauliczna brona do kamieni wraz z kołami nośnymi, której wysokość jest regulowana przez ugniatacz międzykołowy. Wspomniany ugniatacz pokrywa całą szerokość roboczą maszyny, ugniata obrobioną już powierzchnię, przez co zapobiega jej nadmiernemu wysychaniu i pyleniu. Sterowanie pracą maszyny odbywa się z kabiny ciągnika za pomocą dżojstika i panelu kontrolnego. Wyposażenie. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.