Nowości

Fliegl Agrartechnik - Perspektywiczny Skate

Data publikacji:

Przygotowując asortyment do zapowiadanych ograniczeń w zakresie rozprowadzania gnojowicy za pomocą tradycyjnych łyżek rozlewających, firma Fliegl wprowadziła nowy wężowo-szczelinowy aplikator Skate. Rampa umożliwia iniekcyjne nawożenie gnojowicą zarówno na trwałych użytkach zielonych, jak i na polach uprawnych.

Urządzenie jest wyposażone w sprawdzony, opatentowany rozdzielacz ślimakowy Fliegla, który w połączeniu z krótkimi wężami dozującymi z redlicami łyżwowymi zapewnia niezawodną aplikację gnojowicy w glebę. Ogranicza to emisję amoniaku i straty azotu, a także zmniejsza zanieczyszczenie roślin, co wpływa m.in. na lepsze spożycie paszy oraz wyższą jakość mleka.

Lekki, dobrze składany

Aplikator Skate ma szerokość roboczą 9, 12 lub 15 m i jest wyposażony w 36, 48 lub 60 węży w rozstawie co 25 cm, z których każdy można wyłączyć z pracy. Posiada automatyczny układ poziomujący ramę środkową i ramy boczne, zapewniający optymalne dopasowanie rampy do podłoża. Dobre kopiowanie nierówności gwarantują mocne sprężyny resorowe, zapewniające siłę nacisku redlic nacinających o wartości 6-8 kg. Przy nawracaniu węże aplikatora są automatycznie podnoszone, co zapobiega kapaniu i zanieczyszczaniu dróg. Węże przy podnoszeniu i składaniu nie są zginane, co zwiększa ich żywotność.
Skate może zamontować bezpośrednio na beczce lub na 3- albo 4-punktowym układzie zawieszenia. Niewielka masa (1050; 1250 lub 1480kg) i zwarta konstrukcja zapewniają kompaktowe wymiary w transporcie i umożliwiają stabilną współpracę z każdym beczkowozem. Dzięki niewielkiej szerokości transportowej - zaledwie 2,6 m u dołu i 2,3 m u góry, oraz niskiej wysokości montażu, jazda z nowym aplikatorem Fliegla jest bardziej bezpieczna: oba boki pojazdu można cały czas obserwować w lusterkach wstecznych. Dobrze widoczny i łatwo dostępny jest również górny właz, co ułatwia napełnianie zbiornika.

Panel w standardzie

Pewną, komfortową i bezpieczną obsługę nowego aplikatora zapewnia dostępny w standardzie panel sterowania, dzięki któremu Skate angażuje w ciągniku tylko jeden zawór hydrauliczny dwustronnego działania. System nadzoruje pracę i uwalnia operatora od obsługi różnych funkcji, co skutecznie zapobiega błędom w sterowaniu. Za pomocą przycisku funkcje robocze są załączane sekwencyjnie. Panel umożliwia m.in. zautomatyzowanie składania rampy i funkcji na uwrociach. W wozach z pompą na panelu kontrolnym wyświetlana jest też pozycja zaworu trójdrożnego. Podświetlany panel można odłączyć od maszyny, co pozwala pozostawić urządzenie ciągniku.
Opcjonalnie aplikator można wyposażyć w mechaniczne lub hydrauliczne wyłączanie z pracy poszczególnych sekcji. Redukuje to do minimum niebezpieczeństwo podwójnej aplikacji gnojowicy w kolejnych przejazdach i pozwala wykonać pracę dokładniej i szybciej, bez strat nawozu. W opcji jest także możliwość przygotowania aplikatora do współpracy z terminalem ISOBUS, eliminującym błędy w obsłudze. W wypadku sterowania poprzez ISOBUS dostępne są trzy różne tryby pracy: drogowy, podwórzowy (obsługowy) oraz roboczy polowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.