Aktualności

Firmy Polboto i Agrihandler połączyły siły

Data publikacji:

Na rynku maszyn rolniczych w południowo-zachodniej części kraju pojawił się nowy gracz. Jest nim powołana z początkiem czerwca br. spółka Polboto Agrihandler, powstała po zakupie przez Agrihandler firmy Polboto. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Udaninie na Dolnym Śląsku koncentruje swoją działalność na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

    Firmy Polboto i Agrihandler połączyły siły

Decyzja o powołaniu do życia nowej firmy została ogłoszona podczas konferencji prasowej pierwszego dnia targów Opolagra.

– Polboto to działający od ponad 20 lat i uznany diler na Dolnym Śląsku, do niedawna związany z marką John Deere. To firma z bardzo dobrą rozpoznawalnością na rynku, bardzo dobrym serwisem. Na tym terenie zaś firma Agrihandler do tej pory prowadziła sprzedaż bezpośrednią za pośrednictwem handlowców. Zakup Polboto to kolejny etap, dzięki któremu chcemy wzmocnić naszą obecność w tej części kraju. Jesteśmy przekonani, że połączenie tradycji i renomy na tym terenie firmy Polboto z naszym doświadczeniem pozwoli istotnie zwiększyć skalę naszego działania na tym terenie - Polboto Agrihandler staje się bowiem jednym z największych dilerów maszyn rolniczych – wyjaśnia Aleksander Muss, dyrektor handlowy w firmie Polboto Agrihandler.

Dodaje przy tym, iż spółka Agrihandler nadal będzie zajmować się dystrybucją produktów na terenie całego kraju. – Tendencja na rynku maszyn rolniczych jest taka, że następuje konsolidacja w kierunku dużych dilerów świadczących jeszcze lepsze usługi dla klienta końcowego. A roszady przeprowadzone przez markę John Deere w organizacji sieci dilerskiej w Polsce spowodowały, że z naszej oferty produktowej wypadły ciągniki. Traktor jest marką wiodącą, a ten brak rozwiązujemy poprzez połączenie ze spółką Agrihandler – komentuje Adam Warchał, regionalny kierownik sprzedaży w firmie Polboto Agrihandler.

Sprzedaż, serwis, wynajem

Polboto Agrihandler poza siedzibą główną w Udaninie ma do dyspozycji oddziały znajdujące się w miejscowościach: Długołęka, Skarbimierz, Ząbkowice Śląskie, Czeladź i Krzywa (wyłącznie punkt handlowy). Warto podkreślić, iż nowa firma ma do dyspozycji kilkunastu handlowców i 40 mechaników - mobilnych i stacjonarnych, choć już teraz planuje dalsze zwiększenie tej liczby. Oferta produktowa firmy Polboto Agrihandler obejmuje ciągniki Steyr, a także m.in. marki JCB, Caffini, CHD, Evers Agro, Elho, Schuitemaker, Novag, Naio i Veenhuis. W asortymencie pozostały także brandy wcześniej dystrybuowane przez Polboto, czyli Väderstad i Pöttinger. Należy dodać, iż Polboto Agrihandler oferuje również wynajem ciągników i maszyn rolniczych (z możliwością wykupu użytkowanego sprzętu) - ładowarek teleskopowych, wozów asenizacyjnych czy nawet robotów polowych. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.