Fendt - zmiana w Radzie Nadzorczej

Fendt - zmiana w Radzie Nadzorczej

Na posiedzeniu w listopadzie Rada Nadzorcza AGCO GmbH (Fendt) wybrała Roba Smitha, starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego AGCO Region EME (Europa i Bliski Wschód) na kolejnego przewodniczącego. Ustępujący Przewodniczący Rady Nadzorczej, Martin H. Richenhagen, Przewodniczący, Prezes i Dyrektor Generalny Amerykańskiej Grupy Rodziców AGCO Corporation, pozostanie członkiem Rady Nadzorczej niemieckiej AGCO GmbH.

Martin H. Richenhagen: "Po 14 latach pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej w AGCO GmbH Marktoberdorf, z przyjemnością przekazuję kierownictwo naszemu szefowi AGCO Europe, Robowi Smithowi. Mam pewność, że będzie on nadal promować sukces rozwój marki Fendt i niemieckich stron AGCO, przy pełnym wsparciu Rady Nadzorczej, Executive Management i całej siły roboczej."

W 2005 r. AGCO zatrudniało około 2 500 osób w 2 zakładach (Marktoberdorf i Asbach-Bäumenheim), które wybudowały i sprzedały ok. 11 000 ciągników. Obecnie AGCO ma 6 zakładów w Niemczech (Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten, Feucht, Hohenmölsen i Wolfenbüttel), zatrudniających 5500 pracowników, rozwijających i produkujących szeroką gamę maszyn do zbioru pasz Fendt Full Line, niszczarki i opryskiwacze, nie licząc już 16 800 ciągników Fendt.

Źródło: Fendt

Redakcja ATR

Reklama
Powiązane artykuły