Aktualności

Fendt - Wielkie plany Fendta

Data publikacji:

Podsumowanie działalności przedsiębiorstwa po pierwszym kwartale pozwala w pewnym stopniu ocenić plany i możliwości firmy na kolejne miesiące. Na tego typu podsumowanie i analizę minionego okresu pokusili się przedstawiciele Fendt. Marki, która pierwsze trzy miesiące 2017 roku zaliczyła do wyjątkowo udanych.

Podczas ostatniej konferencji prasowej poświęconej działalności firmy Fendt, Peter-Josef Paffen dyrektor zarządzający marką oznajmił, iż zaobserwowano szybszy niż planowano rozwój rynku maszyn rolniczych. Wysoka sprzedaż zielonych ciągników przełożyła się na ambitne plany przedsiębiorstwa do końca 2017 roku. Paffen podzielił się również ze zgromadzonymi dziennikarzami planami na rok 2020.
Fendt zwiększył udział w rynku ciągników rolniczych w trakcie pierwszych trzech miesięcy 2017 roku. Więcej maszyn sprzedano w Niemczech, a także w Europie Zachodniej i Europie Wschodniej. To pozwala sądzić analitykom Fendt, iż całkowita produkcja w fabryce w Marktoberdorf wyniesie 15 000 ciągników w 2017 roku. Paffen prognozuje, że około 500 maszyn z tych 15 000 będą stanowić modele serii Fendt 1000, a 250 z nich trafi na rynek amerykański.
Plany na 2017 rok przewidują również wyprodukowanie 50 sieczkar­ni polowych Katana oraz 450 kombajnów zbożowych produkowanych we włoskiej miejscowości Breganze. Co więcej, Fendt zapowiada powiększenie oferty kombajnów zbożowych. Planuje się iż nowe, większe konstrukcje zaprezentowane zostaną podczas tegorocznej Agritechniki. 
Przy tak optymistycznych założeniach często jest tak, że producenci zostawiają sobie “furtkę” twierdząc, że wyniki firmy po pół roku działalności dadzą pewniejszy obraz sytuacji. Podobnie zapowiedział Paffen z tym, że zakłada on korektę planów, ale w górę.
Cel Fendta na koniec drugiej dekady XXI wieku jest jeszcze bardziej ambitny. Paffen prognozuje produkcję ciągników w 2020 roku na poziomie 20 000 sztuk. Z kolei sprzedaż sieczkarni polowych ma wynieść 100 sztuk. Jak wyjaśnił, związane jest to z planowanym ożywieniem rynku ciągników rolniczych i jego wzrostem do poziomu około 180 000 ciągników rocznie. Fendt z kolei zamierza zwiększyć swój udział w rynku o jeden punkt procentowy do ok. 10 procent. To zapewni niemieckiej firmie produkcję na poziomie 18 000 egzemplarzy. Druga część strategii Fendta obejmuje zwiększenie produkcji z 500 do 1000 sztuk na rynki Ameryki Północnej, Australii, Azji i Afryki co przełoży się łącznie na zapowiedziany wynik 20000 sztuk.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.