[ATR] Aktualności FendtValtra

Fendt/Valtra/Agravis Technik Polska - nowy mocny gracz

Data publikacji:

Spółki Agravis Raiffeisen oraz AGCO, od wielu lat współpracujące z sukcesami w niemieckich landach - Nadrenia Północna - Westfalia, Saksonia - Anhalt, Dolna Saksonia i Brandenburgia, rozwijają współpracę obejmującą teraz północno-zachodnią część Polski. Od 1 września działalność operacyjną rozpocznie firma Agravis Technik Polska (w 100% należąca do Agravis Technik Holding), której podstawowym zadanie będzie sprzedaż całej palety produktów Fendt i Valtra.

– Zakładając niezależną spółkę z siedzibą w Poznaniu zamierzamy odgrywać ważną rolę na rynku maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce – podkreśla Johannes Schulte-Althoff, członek zarządu Agravis ds. finansowych, odpowiedzialny za technikę rolniczą. – Rozwijamy swoje kompetencje na rynkach zagranicznych i zapewniamy sobie obecność na ryku, który - naszym zdaniem - jest rynkiem przyszłościowym i leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszego głównego terenu działania w Niemczech. Jednocześnie pozycjonujemy się jako silny partner AGCO dla marek Fendt i Valtra także na rynku polskim – dodaje Gerd Schulz, prezes Agravis Technik Holding, generujący obroty na poziomie 890 mln euro rocznie.

Uruchomienie działalności przez spółkę Agravis Technik Polska wpisuje się w politykę firmy polegającą na aktywnym poszukiwaniu strategicznych partnerów i inwestowaniu także na rynkach zagranicznych - również w celu zwiększenia efektów synergii z pozostałymi obszarami działalności. Należy do tego np. obszar związany z handlem maszynami używanymi, będący obecnie motorem działalności eksportowej Agravis Technik - po którym należy się spodziewać korzyści również w odniesieniu do polskiego przedstawicielstwa. Zlokalizowanie działalności w Polsce stanowi również pomost dla działalności związanej z handlem artykułami rolnymi spółek należących do koncernu Agravis we wschodnich Niemczech. Działalność Agravis Technik Polska obejmie obszary sprzedaży maszyn nowych i używanych, a także szeroką ofertę w zakresie obsługi serwisowej oraz sprzedaży części zamiennych.

 

Sieć AGCO niemal w całym kraju

Związek z firmą Agravis dla koncernu AGCO stanowi ważny krok na drodze do realizacji celu, którym jest budowa w Polsce dwóch kanałów dystrybucji i dedykowanej sieci sprzedaży dla marek Fendt/Valtra oraz Massey Ferguson. Na dużym obszarze działalności w północno – zachodniej Polsce (tereny należące do województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także częściowo wielkopolskiego i łódzkiego) pełen asortyment maszyn Fendt i ciagników Valtra od września 2018 r. reprezentować będzie nowa spółka Agravis Technik Polska.

– Cieszymy się bardzo na współpracę z Agravis Technik Polska w północno-zachodniej Polsce. Dzięki profesjonalizmowi Agravis w zakresie sprzedaży i obsługi serwisowej szybko zwiększymy sprzedaż oraz udziały rynkowe w tym interesującym pod względem rolniczym regionie – twierdzi dr Rob Smith, wiceprezes i dyrektor generalny AGCO dla regionu EME.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.