Aktualności

Fendt - Szkolenie na lotnisku

Data publikacji:

Pod koniec kwietnia firma Fendt zainaugurowała cykl praktycznych szkoleń pod nazwą Fendt Expert Camp, przeznaczonych dla pracowników działów handlowych autoryzowanych dystrybutorów sprzętu tej marki. Pierwsze spotkanie miało charakter zamknięty, ale na kolejne szkolenia planowane w ciągu roku Fendt zamierza zaprosić również przedstawicieli prasy branżowej.

Zorganizowane 24-26 kwietnia na terenie lotniska w Lesznie pierwsze szkolenie dotyczyło głównie wybranych maszyn zielonkowych Fendt, współpracujących z ciągnikami tej marki z serii 200, 300, 500 i 700. – Szkolenie daje możliwość sprawdzenia, jak pracują maszyny w praktyce i nabycia umiejętności konfiguracji maszyny zielonkowej z ciągnikami Fendt – mówi Michał Szendryk, specjalista produktu ds. maszyn zielonkowych. Kolejne edycje będą dla pracowników sieci sprzedaży Fendta okazją do szczegółowego zapoznania się z innymi maszynami z oferty. – Fendt Expert Camp ma na celu aktualizację wiedzy na temat pełnej gamy produktów Fendt. To nowa inicjatywa, która stanie się cyklicznym wydarzeniem, dedykowanym dla autoryzowanych partnerów handlowych Fendt – informuje Paweł Olech, krajowy kierownik sprzedaży w firmie Fendt Polska.

Zielona linia

Podczas szkolenia w Lesznie, oprócz gamy maszyn zielonkowych, uczestnicy mieli okazję poznać od strony praktycznej także zaczepiany opryskiwacz Fendt RoGator 333 - najmniejszy model (maks. 3,5 tys. l) z serii 300, w pełni kompatybilnej ze standardem Isobus 11783, opracowanej z wykorzystaniem rozwiązań zaczerpniętych z samobieżnych maszyn RoGator 600.
Jeśli chodzi o maszyny zielonkowe, zaprezentowano zestaw koszący na ciągniku 924 Vario, składający się z czołowej kosiarki Slicer 3060 FP o szerokości roboczej 3 m oraz z tylnej kosiarki Slicer 911TL o szerokości 8,3 m, zbudowanej z dwóch 6-dyskowych belek. Kosiarki Fendt wyróżnia m.in. bezpośredni napęd pierwszego dysku, a także napęd pozostałych za pomocą przebiegającego przez całą belkę sześciokątnego wałka i przekładni kątowych, co ułatwia naprawy i zmniejsza masę zespołu tnącego.
Z maszyn służących do obróbki pokosu omówiono 8-wirnikowy przetrząsacz Twister 8608 o szerokości roboczej 8,6 m oraz dwukaruzelową zgrabiarkę Former 1402 o szerokości zgrabiania z pasa do 6,65 m, z chroniącym darń systemem Jet-Effect, formującej 1 lub 2 pokosy o szerokości od 0,6 do 1,9 m. Maszyny zbierające były natomiast reprezentowane przez stałokomorową prasę zwijającą Rotana 130F z komorą prasowania z 18 solidnymi walcami PowerGrip, formującą bele o średnicy 1,25 m, a także przez przyczepę zbierającą Tigo 60 PRD mieszczącą 36 m³ (DIN 11741) materiału, krótszą o ok. metr od innych przyczep o podobnej pojemności, dzięki wykorzystaniu miejsca nad zespołem podającym (dodatkowe 6 m³) oraz zastosowaniu układu VarioFill z wielofunkcyjną przegrodą przechylaną w zakresie 80°, zapewniającego automatyczny załadunek i rozładunek oraz maksymalne wykorzystanie każdego metra skrzyni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.