[ATR] Nowości FendtAGCO

Fendt - Seria Rogator 600

Data publikacji:
fendt rogator 600
fendt rogator 600

W strategii koncernu AGCO marka Fendt ma być na rynku europejskim tzw. full-linerem, oferującym pełną gamę maszyn. Dlatego wśród uzupełnień produktowych Fendta znalazły się również nowe zaczepiane oraz samojezdne opryskiwacze Rogator, plasujące się dzięki rewolucyjnej koncepcji podwozia, zaawansowanej kontroli belki oraz technologii oprysku i prowadzenia w klasie premium.

Serię Rogator 600 tworzą 3 samojezdne modele o pojemności nominalnej od 3850 do 6000 l, z belkami o szerokości od 24 do 36 m, dedykowane dla dużych gospodarstw i usługodawców. Zaczepiane Rogatory 300 to całkowicie nowa seria obejmująca 4 modele o pojemności od 3300 do 6600 l, z belkami od 24 do 30 m, oparta na cenionych opryskiwaczach samojezdnych.

Zaawansowana belka

Wszystkie Rogatory są standardowo wyposażone w solidne, a zarazem lekkie aluminiowe belki o budowie przestrzennej, doskonale chroniące głowice i rozpylacze. Na belce jest do 5 ultradźwiękowych czujników OptiSonic, czuwających nad zachowaniem prawidłowej wysokości lewego i prawego ramienia niezależnie. Niezwykle szybka reakcja belki sprawia, że jej wahania w pionie są bardzo skutecznie tłumione, co pozwala zachować stałą odległość od pola/łanu przez cały czas. Zaawansowana konstrukcja sztywnej belki definitywnie eliminuje jej wahania także w poziomie, dzięki czemu na równomierność zabiegu nie wpływa ani zmienny profil terenu, ani zmiany prędkości roboczej.
Napędzana hydraulicznie, pracująca cicho i bez pulsacji pompa odśrodkowa, taka sama we wszystkich opryskiwaczach, zapewnia wydatek 785 l/min, wystarczający dla skutecznego mieszania, sprawnego oprysku czy szybkiego napełniania. System pomiaru przepływu zapewnia dokładne dawkowanie, nawet gdy ilość cieczy na ha zmienia się szybko w szerokim zakresie, a zmienna regulacja VRC (variable rate control) pozwala na bieżąco dostosowywać dawkę cieczy.

Rewolucyjne podwozie

Opryskiwacze Rogator 600 wyposażone są w silniki AGCO o mocy od 175 do 242 KM i bezstopniowy napęd na 4 koła, które są również skręcane
w 3 trybach, co oznacza dużą zwrotność. Podstawą wszystkich modeli jest rewolucyjne jednodźwigarowe podwozie zapewniające zrównoważony rozkład masy, bardzo nisko położony środek ciężkości oraz stabilne prowadzenie belki. Prześwit (80-120 cm) i rozstaw kół (1,8-2,25 m) regulowane są bezstopniowo. Komfort zapewnia niezależne zawieszenie kół oraz nowa kabina Vision, w której znalazły się identyczne rozwiązania, jak w pozostałych maszynach Fendta, m.in. Varioterminal z ekranem 10,4’’ w standardzie. W specyfikacji fabrycznej dostępne są również wszystkie systemy zarządzania danymi VarioDoc, telematyczne oraz prowadzenia VarioGuidance.
Zaczepiane Rogatory 300 mają podobną koncepcję podwozia, uzupełnioną uniwersalnym dyszlem. Z osią przesuniętą daleko do tyłu są to opryskiwacze stabilne, o dużym prześwicie (do 85 cm) i dobrej zwrotności - jednobelkowe podwozie pozwoliło zastosować skrętną oś OptiSteer (kąt skrętu do nawet 35°). Dżojstik OptiControl do obsługi funkcji został w kompatybilnej z Isobus (sterowanie z Varioterminala) serii 300 zoptymalizowany, a w standardzie jest sterowanie nawet pojedynczymi dyszami. Zwraca uwagę duży zapas (do 900 l) czystej wody.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.