Nowości

Fendt - Mocne prasy i przyczepy

Data publikacji:

Jako zielonkowy „full-liner” firma Fendt oferuje pełną gamę maszyn do zielonek, w tym zwracające uwagę nowoczesnymi rozwiązaniami prasy zwijające oraz przyczepy zbierające, realizujące ostatni przed zakiszaniem etap w cyklu produkcji pasz objętościowych.

Gama pras zwijających obejmuje 3 modele stałokomorowe oraz 4 zmiennokomorowe, natomiast asortyment przyczep zbierających tworzy 7 modeli Tigo o pojemności skrzyni od 31 do 54 m³ (wg DIN), mieszczących przy średnim zagęszczeniu od 45 do 100 m³ zielonki.

Innowacyjne walce i pasy

Stałokomorowe prasy 1125 F, 2125 F i 2125 F Professional - przeznaczone do intensywnej eksploatacji, to maszyny wyposażone w sprawdzające się w każdych warunkach unikatowe walce Power Grip (18 szt.), zapewniające sprawne obracanie i formowanie balotów o szerokości 123 i średnicy 125 cm, a także w mechaniczną blokadę tylnej klapy gwarantującą duże i równomierne zagęszczenie materiału.
Oferowane prasy zmiennokomorowe formują bele o szerokości 123 cm i średnicy od 70 do 160 cm (modele 4160V, 4160V Xtra) lub do 180 cm (4180V, 4180V Xtra), przy ciśnieniu do 180 barów. Ich komory prasowania wyposażone są w 4 trwałe, cicho pracujące pasy bezkońcowe, prowadzone i pewnie napędzane bez poślizgów przez unikatowe rolki dodatkowego napędu ADS o dużym kącie opasania, oraz skutecznie oczyszczane z resztek przez wałki OptiClean. O równomierne zagęszczenie materiału od początku formowania balotu dba opatentowany układ CPS, zapewniający dostosowane do fazy ciśnienie prasowania.
Wszystkie prasy mają bezkrzywkowy podbieracz o szerokości roboczej 2,25 lub 2,4 m (modele Xtra, opcja), z palcami o średnicy 5,6 mm, rolką dociskową i ślimakami bocznymi o największej powierzchni czynnej. Prasy z systemem cięcia są  wyposażone w uchylaną na sprężynach samoczynnie i opuszczaną hydraulicznie podłogę kanału wlotowego Hydroflexcontrol, ułatwiającą usuwanie zatorów, utwardzane węglikiem wolframu. . .

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.