Aktualności

Feerum - Kompleks w Mariankach rozbudowany

Data publikacji:

Zajmująca się skupem zbóż spółka DTS z siedzibą w Mariankach w Lubuskiem, stawia na kontynuację współpracy z firmą Feerum. Działający od dwóch lat okazały obiekt, który powstał przy wsparciu środków z UE, jest właśnie rozbudowywany o silosy spedycyjne.

Kompleks magazynowo - suszarniczy w Mariankach to jeden z największych obiektów zrealizowanych przez Feerum w roli generalnego wykonawcy. Firma zaprojektowało, wykonała i oddała go do użytku w rekordowym czasie zaledwie czterech miesięcy – podkreśla Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy spółki Feerum.
Elementami składowymi obiektu (sterowanego za pomocą szafy sterowniczej zaprojektowanej i wykonanej przez Feerum) są: suszarnia pracy ciągłej z recyrkulacją powietrza i systemem cyklowentylatorów o wydajności suszenia pszenicy 90 t/h, 2 silosy buforowe z przewietrzeniem o łącznej ładowności 1308 t, 12 silosów płaskodennych o łącznej ładowności prawie 31,6 tys. t oraz czyszczalnia sitowo-bębnowa z trzema sitami o wydajności czyszczenia pszenicy na poziomie 80 t/h.
– Feerum potrafi wykonać kompleksowo inwestycję, nie trzeba szukać dodatkowych firm i jako użytkownik mogę polecić współpracę z tą spółką. Dobrze oceniam również współpracę powykonawczą - mają dobry, szybki i fachowy serwis, który pełni dla nas także funkcję partnerskiego doradcy. Kompleks działa bez zarzutu, jest w pełni zautomatyzowany i obsługiwany przez jednego człowieka. Po pierwszym sezonie skupu będziemy mogli ocenić skalę naszych oszczędności dzięki pracy systemu Feerum – przekonuje Szymon Stachowiak, prezes spółki DTS.
Obecnie obiekt jest rozbudowywany o 2 lejowe silosy spedycyjne, które umożliwią krótkoterminowe przechowywanie materiału sypkiego, a później szybkie wysypanie na transport. Włączenie nowych elementów do pracy całego systemu planowane jest na listopad br.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.