[ATR] Aktualności

Feerum - Kierunek Afryka

Data publikacji:

W grudniu 2017 r. weszła w życie umowa pomiędzy National Food Reserve Agency (NFRA) z siedzibą w Dar es Salam w Tanzanii a spółką Feerum, dotycząca wybudowania pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych o łącznej ładowności 190 tys. ton oraz rewitalizacje już istniejących obiektów magazynowych w Tanzanii. Umowa ta została podpisana pod koniec grudnia 2016 r., a jej łączna wartość to 33,14 mln USD, czyli ok. 139,93 mln zł (wg średniego kursu NBP z dnia zawarcia umowy, tj. 22 grudnia 2016 r.).

Przedmiotem umowy jest wykonanie projektów silosów zbożowych, wyprodukowanie zaprojektowanych silosów, zapewnienie ich transportu do Tanzanii, a także montaż i uruchomienie. Feerum w ramach umowy zapewni serwis gwarancyjny oraz przeprowadzenie szkoleń personelu NFRA w zakresie obsługi silosów. Polska spółka wybuduje również dodatkowe obiekty magazynowe oraz zrewitalizuje istniejące magazyny w Tanzanii należące do NFRA.
Finansowanie pochodzi w całości z kredytu udzielonego przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz Tanzanii. Pierwsza płatność w ramach umowy, w wysokości 4,971 mln dolarów, czyli prawie 21 mln złotych (wg średniego kursu NBP z dnia zawarcia umowy, tj. 22 grudnia 2016 r.), zostanie dokonana w formie zaliczki przed rozpoczęciem dostaw. Kolejne płatności będą przesyłane po przedstawieniu dokumentów dotyczących transportu poszczególnych partii silosów. Wykonanie umowy z NFRA nastąpi w ciągu 18 miesięcy, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód i zezwoleń, które zgodnie z prawem tanzańskim są konieczne do wybudowania silosów zbożowych i obiektów magazynowych - planowane zakończenie prac to wiosna 2019 r.

Machina ruszyła

– Niezwykle cieszymy się z ratyfikacji umowy z National Food Reserve Agency w Tanzanii. To niezwykle ważny dla nas projekt - największy w historii firmy, który ma szansę otworzyć zupełnie nowy kierunek rozwoju Feerum, i do którego przygotowywaliśmy się od chwili wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w 2013 r. Od tego czasu zakład w Chojnowie. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.