Aktualności

Faresin. W planach dalsza rozbudowa

Data publikacji:

Włoska firma Feresin specjalizuje się w produkcji wozów paszowych oraz ładowarek teleskopowych stosowanych w przemyśle, budownictwie oraz rolnictwie. Jak wygląda obecna sytuacja rynkowa marki, jej nowości produktowe oraz plany na najbliższą przyszłość?

    Faresin. W planach dalsza rozbudowa

Mówiąc o sprzedaży ładowarek, należy zaznaczyć, że obecna dystrybucja tych maszyn to realizacja zamówień z zeszłego roku. Polityka sprzedażowa w firmie Korbanek wygląda w ten sposób, że raz w roku robione są pakiety zamówień, a jeżeli są jakieś zapytania szczegółowe, to domawia się je do pakietu podstawowego.

Obecnie czas na zamówioną maszynę wynosi nawet rok, bo takie są moce przerobowe firmy Faresin. Planowane są natomiast pewne działania związane z rozbudową fabryk, tak aby produkcję zwiększyć zgodnie z zapotrzebowaniem rynkowym. W kwestii paszowozów sprzedaż w 2022 r. wyglądała bardzo dobrze. Klienci zakupują dużo maszyn, realizowane są także zamówienia z zeszłego roku i to zarówno na wersje ciągane jak i samojezdne. Czas realizacji zamówień indywidualnych wynosi ok 4-5 miesięcy - wyjaśnia Joanna Wrotna-Opoka ze spółki Faresin Polska.

Głównym polskim dystrybutorem firmy Faresin jest firma Korbanek z Tarnowa Podgórnego, z kolei przedstawicielka Faresin Polska jest pośrednikiem pomiędzy polskimi strukturami a centralą we Włoszech - w planach jest zatrudnienie menedżera produktowego dedykowanego do wozów paszowych.

– Sprzedaż tych maszyn ze znakiem Faresin generują również mniejsze firmy, takie jak: Raitech, Agrocar, Agro Szczuka czy Farmtrade. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi dilerami

– mówi Joanna Wrotna-Opoka.

Nowości produktowe i plany na dalsze działania

Firma Faresin wprowadza w tym roku do swojej oferty nowy model ładowarki, dostępnej w licznych konfiguracjach.

– Pierwszy model FS7.32, czyli wersja 7-metrowa, z 3200 kg udźwigu już jest w Polsce, a kolejne będą zjeżdżać w najbliższym miesiącu. W wersji bardziej rozbudowanej można wybrać mocniejszą pompę i silnik, jest oświetlenie LED, większy ekran dotykowy, zewnętrznie też efektownie to wygląda. Planujemy też małą przebudowę gamy paszowozów ciąganych. Pojawił się też również nowy model w paszowozach samojezdnych - trzyślimakowy 3.36 Ecotronic, z 36 i 30 m³ pojemności, doposażony w elektronikę, w automatyczne sterowanie mieszaniem i jazdą. W tej chwili prezentowany jest podczas Demo Tour w Niemczech

– zauważa przedstawicielka firmy Faresin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.