Technika Wozy paszowe

Faresin Leader w różnych wersjach

Data publikacji:

Wozy paszowe Leader firmy Faresin o pojemności od 11 do 33 m³ charakteryzują się niezwykłą prostotą użytkowania i ekonomią. Stworzone zostały jednak z wysokiej jakości komponentów i w oparciu o innowacyjne rozwiązania produkcyjne oraz najnowsze wzorce technologiczne. Wyróżniają się przy tym ergonomiczną kabiną kierowcy oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa obsługi. Wozy Leader w wersji Compact ze względu na swoje gabaryty przeznaczone są do obsługi nawet niskich budynków inwentarskich, są w stanie obsłużyć 60-90 sztuk bydła. Te o większych pojemnościach są przewidziane dla dużych gospodarstw i firm usługowych i mogą obsługiwać stada do 175-255 sztuk.

    Faresin Leader prostota użytkowania i ekonomia

Napęd samojezdnego wozu paszowego w zależności od wersji stanowi niezawodny 4- lub 6-cylindrowy silnik FPT o mocy 170 KM (Stage V). Warto odnotować, że silniki FPT pozwalają na długie przerwy pomiędzy przeglądami co 500 h, a przy zastosowaniu olejów typu Long Life Faresin aż co 750-1000 h.

Wozy Faresin dysponują do tego systemami bezpieczeństwa ABS i ASR, obsługują 3 tryby jazdy Eco, Work i Soft i poruszają się z prędkością do 25 lub 40 km/h. Sprawdzają się również wtedy, gdzie trzeba bezpiecznie i szybko pokonywać duże odległości. Zbiornik paszowy wozów Leader wykonany jest z wysokojakościowej stali S355, posiada ściany o grubości 8 mm i dno o grubości 15-20 mm. Wyjątkowa geometria ślimaka i zbiornika ułatwia przepływ materiału, przyspiesza ruch z dołu do góry i zachowuje odpowiednią strukturę TMR u. Faresin oferuje wozy 1- lub 2-ślimakowe.

Uwagę zwraca również frez o wysokiej wydajności wykonany z wysoko wytrzymałej stali Farnox, która gwarantuje skuteczność działania i długą żywotność. Trzy prędkości robocze 200, 300 oraz 350 obr./min dają operatorowi możliwość wyboru optymalnego rozwiązania i dostosowania do struktury włókna, jaką posiada ładowany materiał paszowy. Frez dostępny jest ze średnicą 600 mm lub opcjonalnie z sieczkarnią w wersji 700 mm. Posiada także przydatną funkcję automatycznego rewersu załadunku.

Nowa kabina operatora została zaprojektowana w taki sposób, aby kierowca czuł się w niej wygodnie i mógł pracować wydajnie nawet przez wiele godzin. Dostęp do jej klimatyzowanego wnętrza jest nieutrudniony, pomysłowo ukształtowana jest przednia szyba, która nie brudzi się dzięki odwrotnemu kątowi nachylenia. Szczegóły techniczne dotyczące poszczególnych modeli zależą od ich wersji wyposażenia. Producent daje klientom możliwość wyboru konfiguracji sprzętu w wersji Ecomix oraz Ecomode.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.