Faresin - Błyskawiczne mieszanie

Faresin - Błyskawiczne mieszanie

Najnowsza wiedza w zakresie techniki sporządzania pasz dla bydła - tak można w skrócie scharakteryzować samojezdne wozy paszowe Leader PF firmy Faresin. Do tego wniosku doszedł również Michele Bartolomei z miejscowości Bresavindo spod Wenecji we Włoszech, który w 2018 r. zakupił wóz paszowy Leader PF2.33 Ecomix z dwoma pionowymi ślimakami i zbiornikiem o pojemności 33 m³. Redakcja atr express odwiedziła to gospodarstwo jesienią ubiegłego roku.

Przez długie lata maszyną wykorzystywaną do wytwarzania TMR-u w gospodarstwie Michele Bartolomei był jednoślimakowy wóz paszowy Generalmix Evoluzione AFS 20. – Maszyna musiała jednak pracować praktycznie przez cały dzień. Trzeba było długo mieszać, bo słoma zwykle była niedocięta – wspomina rolnik. – Podjęliśmy zatem, decyzję o zakupie nowej, znacznie większej maszyny. Testowaliśmy kilka paszowozów, ale przewagi były po stronie Faresina. Miał więcej opcji i przydatnych funkcji niż produkty konkurencji – dodaje.

Rozdrabniacz w opcji

Zakupiony przez leżące u podnóży Alp gospodarstwo samojezdny wóz paszowy Leader PF2.33 Ecomix (pomalowany w „ciapki”) jest wyposażony w dwa pionowe ślimaki tnąco - mieszające, pracujące w komorze mieszania...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę


Reklama
Powiązane artykuły