Aktualności

Expom z nowy dłutowym pługiem.

Data publikacji:

Do grona producentów maszyn kładących coraz większy nacisk na alternatywne metody uprawy należy również Expom. Ostatnio ofertę firmy z Krośniewic uzupełnił nowy pług dłutowy Arator, który pozwala zrezygnować z tradycyjnej orki.

Pług dłutowy, któremu konstrukcyjnie bliżej jest do głębosza niż do klasycznego pługa, służy do kruszenia gleby oraz głębokiego spulchniania podglebia. Zastosowanie tej maszyny zmniejsza typowe dla orki przesuszenie gleby, a także poprawia jej właściwości fizyczne i biologiczne, głównie poprzez zapewnienie lepszego napowietrzenia i nawodnienia głębszych warstw. Wpływa to korzystnie na rozwój roślin, zwłaszcza z głębszym i rozbudowanym systemem korzeniowym, takich jak buraki cukrowe, rzepak czy lucerna. Maszyna sprawdza się również przy likwidacji wiosennych zastoisk wodnych na polach. Na glebie przygotowanej przez Aratora, po jej doprawieniu agregatem przedsiewnym, można bez problemu wykonywać siew.
Arator dostępny jest o szerokości 2,5 oraz 3 m. Maszyna ma 5 lub 7 solidnych, zamocowanych na sztywno zębów w rozstawie 500 mm, wyposażonych w przykręcane śrubami mocne dłuta, oraz usytuowane nieco wyżej elementy kruszące i boczne skrzydełka podcinające. Za sekcją zębów pracuje podwójny wał kolczasty o średnicy 500 mm, którego położenie, a więc i głębokość roboczą zębów sięgającą 40 cm, reguluje się hydraulicznie siłownikami. Za pomocą śrub rzymskich można również regulować wzajemne położenie obu wałów. Zależnie od szerokości Arator waży 1390 lub 1620 kg i wymaga ciągnika o mocy minimalnej 120 lub 160 KM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.