[ATR] Aktualności

Expo 2020 - wystawa przełożona

Data publikacji:

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju została przesunięta na przyszły rok.

Wątpliwości dotyczące organizacji wydarzenia w pierwotnie planowanym terminie (20 października 2020 r. - 10 kwietnia 2021 r.) pojawiły się już pod koniec marca br. Odpowiadając na prośbę Rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 29 maja 2020 r. Komitet Wykonawczy Biura Wystaw Światowych w Paryżu podjął decyzję w sprawie jego zmiany. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami Expo w Dubaju odbędzie się między 1 października 2021 r. a 31 marca 2022 r. i będzie pierwszą Wystawą Światową organizowaną w kraju arabskim. Organizatorzy przewidują, że impreza przyciągnie 25 mln odwiedzających, z czego ponad 70% mieliby stanowić międzynarodowi goście.

– Czas, który spędzamy osobno, prowadzi nas do refleksji na temat znaczenia bycia razem i przypomina nam, że nawet w erze cyfrowej wspólne doświadczenia są istotą naszej ludzkości. Świat bardziej niż kiedykolwiek czeka na Expo 2020 w Dubaju – mówi Dimitri Kerkentzes, sekretarz generalny Międzynarodowego Biura Wystaw Światowych (BIE).

Zmiany w kalendarzu targowym

Przesunięcie Expo 2020 to niejedyna zmiana w terminach imprez w Dubaju. Decyzję o przełożeniu targów podjął także organizator jednej z największych wystaw budowlanych na świecie The Big 5 oraz wydarzeń z nią związanych: The Big 5 Heavy, Middle East Concrete, HVAC R Expo, Middle East Stone, The Big 5 Solar i the Urban Design & Landscape Expo. Wydarzenie zostało przeniesione z 23-26 listopada br. na 12-15 września 2021.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 11/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.