[ATR] Aktualności

Exel Industries zamyka francuskie zakłady

Data publikacji:

Exel Industries, właściciel znanych europejskich marek opryskiwaczy, w tym Agrifac, Berthoud, Hardi i Tecnoma, planuje restrukturyzację działalności w zakresie oprysków rolniczych i zamknięcie dwóch francuskich zakładów produkcyjnych.

Tłumaczone głównie spadkiem sprzedaży względem dużych gospodarstw rolnych w Australii, USA i na Ukrainie, decyzje polityczne we Francji dotyczące ograniczenia stosowania chemikaliów uprawnych nie pomogły, wywierając rosnącą presję na firmy sprzedające głównie na rynek francuski.

Pod koniec ustawowego okresu konsultacji z pracownikami i zgody rządu, produkcja, zakupy, marketing i działalność badawczo-rozwojowa francuskich oddziałów Exel Industries zostaną skonsolidowane w tak zwanych centrach doskonałości.

Restrukturyzacja spowoduje zamknięcie zakładów Noyers-Saint-Martin i Saint-Denis de l'Hôtel, a produkcja zostanie przeniesiona odpowiednio do Beaurainville i Epernay (Fère-Champenoise). Ogólnie rzecz biorąc, plan spowoduje utratę około 200 miejsc pracy.

Beaurainville skoncentruje się na samojezdnych opryskiwaczach Matrot, Evrard i Hardi, a Epernay wyspecjalizuje się w samojezdnych opryskiwaczach Berthoud i Tecnoma.

W przyszłości zakłady w Belleville i Norre Alslev (Dania) skoncentrują się na rozwoju i produkcji opryskiwaczy zawieszanych i zaczepianych odpowiednio dla marek Berthoud / Tecnoma i Hardi / Evrard.

A to dopiero początek. Z czasem usprawnimy naszą ofertę handlową, zmniejszając liczbę marek - powiedział Guerric Ballu, dyrektor generalny grupy Exel Industries. Ofiary obejmują Caruelle, Seguip, Thomas, Fischer i Loiseau, które, jak rozumiemy, zostaną ostatecznie przerwane.

Jednocześnie skupimy się bardziej na globalnych markach i liderach rynku, aby uczynić je silniejszymi, wyraźniejszymi i bardziej charakterystycznymi.

W przypadku dużych gospodarstw uprawnych marki Evrard, Matrot i Berthoud będą oferować szereg produktów i usług „Premium”, a Hardi i Tecnoma będą skierowane do głównego nurtu rynku.

Ta konsolidacja ma na celu nie tylko stymulowanie innowacji i rozwój nowych asortymentów, ale także pomoc w obniżeniu kosztów produkcji i poprawę jakości naszych opryskiwaczy - dodał Ballu -Nasze centra doskonałości opracują również nowe technologie w takich obszarach, jak rolnictwo precyzyjne, elektronika, robotyzacja i sztuczna inteligencja.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.