Gospodarka i rolnictwo

Eurostat. Rolnictwo wciąż dużym pracodawcą

Data publikacji:

W Unii Europejskiej rolnictwo nadal odgrywa ważną rolę jako pracodawca, zwłaszcza we wschodnich państwach członkowskich. Wskazuje na to ocena przedstawiona 11 października przez Urząd Statystyczny Unii Europejskiej (Eurostat). Szacuje się, że w 2020 r. w rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie pracowało 9,4 mln osób, czyli 4,5% wszystkich zatrudnionych we Wspólnocie.

    Eurostat. Rolnictwo wciąż dużym pracodawcą

Rolnictwo stanowiło zdecydowanie największą część miejsc pracy - 4,2%. Rolnictwo miało największy udział w całkowitym zatrudnieniu w rumuńskich okręgach Vaslui i Neamţ, gdzie według Eurostatu odpowiednio 61,7% i 51,4% specjalistów zarabiało na życie w rolnictwie i leśnictwie. Łącznie 114 regionów w UE miało udziały przekraczające 16,5% - głównie na wschodnich granicach Wspólnoty od Grecji przez Bułgarię, Rumunię i Polskę po Łotwę. Koncentracja pracowników w produkcji podstawowej była również stosunkowo wysoka w Portugalii i - w mniejszym stopniu - w Hiszpanii.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.