Od początku działalności firmy założonej w 1983 r. Agroplast działa w zakresie części do maszyn rolniczych. Z czasem wyspecjalizowaliśmy się w elementach składowych do opryskiwaczy, które sprzedajemy z coraz większym powodzeniem nie tylko na rynku polskim, ale i na eksport - do łącznie 35 krajów, który odpowiada już za około połowę naszej sprzedaży. Szczególnie dużo dała nam obecność na targach Agritechnica w Hanowerze.
A jeśli chodzi o obroty firmy, to podwoiliśmy je w ciągu ostatnich 8 lat - mówi Kamil Muryjas, kierownik ds. sprzedaży międzynarodowej w firmie Agroplast. Zatrudniające obecnie ok. 40 pracowników przedsiębiorstwo rozwija możliwości produkcyjne i zaplecze magazynowe (ma obecnie do dyspozycji halę o powierzchni 3300 m²), a szczególną uwagę poświęca pracom badawczo-rozwojowym, dzięki którym systematycznie podnosi jakość swoich wyrobów (obecnie w portfolio Agroplastu znajduje się ponad 600 produktów). Co warto podkreślić, są one w stu procentach produkowane w Polsce.
– Dzięki wsparciu ze środków unijnych uruchomiliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe, wyposażone w szereg nowoczesnych urządzeń pomiarowych, które pozwolą szybciej osiągać pożądane parametry oprysku. Mamy do dyspozycji urządzenia pomiarowe - mikroskop mierzący z dokładnością do 1 µm i skaner 3D do badania geometrii z dokładnością do 3 µm. W naszym parku maszynowym jest też nowoczesne 7-osiowe centrum tokarskie, dzięki któremu można szybko korygować geometrię rozpylaczy, a także urządzenia do mierzenia rozkładu poprzecznego, co pozwala na wykonywanie badań wewnątrz firmy i wysyłkę całych partii produktów gotowych do certyfikacji. Posiadamy także drukarkę 3D, która znacznie ułatwia nam wprowadzanie nowych produktów do produkcji seryjnej. Oczywiście zanim to jeszcze nastąpi, są też testowane w wybranych gospodarstwach rolnych
– podkreśla Marcin Łopąg, właściciel firmy Agroplast....