[ATR] Technika

EuroPanels - Lekkie budowanie

Data publikacji:

Aby postawić nowoczesny obiekt inwentarski, przechowalnię czy budynek gospodarczy w znacznie krótszym czasie niż tradycyjnymi metodami, na fundamencie wystarczy wykonać konstrukcję wsporczą, a następnie pokryć ją lekkimi płytami warstwowymi. Tego typu płyty produkuje m.in. firma EuroPanels, oferująca szereg rozwiązań dedykowanych specjalnie dla rolnictwa.

Płyty warstwowe ścienne i dachowe firmy EuroPanels charakteryzuje bardzo dobra izolacyjność termiczna, duża szczelność oraz trwałość i wytrzymałość mechaniczna, zapewniająca skuteczne przenoszenie obciążeń zewnętrznych (ssanie/parcie wiatru, opady, śniegiem), a także wysoka estetyka wykonania.

PolTherma na ściany

Do zabudowy ścian firma oferuje płyty ścienne PolTherma DS (medale na targach Budma i Agrotech) o grubości od 50 do 160 mm i masie od 11,1 do 15,3 kg/m², z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej (o współczynniku λd równym 0,021 W/m·K w temp. +10°C), zapewniające współczynnik przenikania ciepła przegrody Uc od 0,43 do 0,13 W/m²·K, wykończone od zewnątrz blachą o eleganckich przetłoczeniach (można zmywać myjką wysokociśnieniową). Płyty DS w dedykowanej do obiektów rolniczych, cieszącej się dużą popularnością wersji Laminat (o grubości od 60 do 120 mm) mają wewnętrzną stronę wykończoną okładziną z trwałego laminatu (można zmywać myjką), odpornego na czynniki biologiczne i ponad 180 substancji chemicznych, w tym amoniak. Dlatego w tym wykonaniu nadają się szczególnie do obór, chlewni, kurników i innych budynków inwentarskich. 
Wyjątkową izolacyjność termiczną (przechowalnie owoców i warzyw, chłodnie, ubojnie, masarnie itp.) zapewniają płyty PolTherma CS (120-200 mm; masa od 13,4 do 16,5 kg/m²; Uc od 0,11 do 0,17 W/m²·K), które mogą służyć do wykonania ścian, jak również sufitów podwieszanych. Płyty CS w opcjonalnym wykonaniu (tylko 160 i 200 mm) wyróżnia unikatowy, opatentowany sposób montażu, z przestrzenią między płytami zalewaną poliuretanem w trakcie budowy, co praktycznie eliminuje mostki termiczne.

PolDeck na dachy

Z kolei na pokrycia dachowe polecane są płyty PolDeck MD z poszyciem w formie blachy trapezowej, o grubości od 40/75 (trapez) do 165/200 mm i masie od 10,7 do 15,6 kg/m², które podobnie jak płyty PolTherma DS mogą być od wewnątrz również wykończone laminatem, co predestynuje je do zastosowań obiektach inwentarskich czy przechowalniczych. Rdzeń z poliuretanu ( λd = 0,022 W/m·K w temp. +10°C) zapewnia współczynnik przenikania ciepła Uc od 0,59 do 0,2 W/m²·K (tego typu pokrycia z laminatem spośród polskich producentów oferuje tylko EuroPanels). 
Kto chce szczególnie zadbać o estetykę obiektu, może wybrać również jedyne w swoim rodzaju, nowe płyty PolDeck BD, które mają zewnętrzne wykończenie w formie klasycznej blachodachówki. W tym wykonaniu płyty mają grubość od 80/105 do 120/145 mm, masę od 11 do 12,6 kg/ m² oraz współczynnik przenikania ciepła Uc od 0,26 do 0,19 W/m²·K. Płyty PolDeck BD dostępne są również w wersji Agro, z dodatkową warstwą antykondensacyjną od wewnątrz.  

SS
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.