Nowości

Emily - Funkcjonalna Dis`fib

Data publikacji:

Specjalizująca się w produkcji innowacyjnego osprzętu inwentarskiego do ciągników i ładowarek francuska firma Emily rozszerza asortyment o łyżkę Dis` fib do zadawania paszy. Specjalistyczna łyżka do zadawania kiszonki z trawy oraz kukurydzy, niezależnie od jej długości czy wilgotności, przystosowane jest do instalowania na TUZ ciągnika, ładowaczach czołowych lub ładowarkach teleskopowych.

Łyżka Dis` fib z powodzeniem może zastąpić w gospodarstwie wóz paszowy. Wyposażona jest bowiem w unikalne, przymocowane do wewnętrznej ściany łyżki mieszadło (niewielkie opory) i system wyładunku DGD, który obraca się do wewnątrz łyżki, pobiera pasze z góry i wyrzuca ja z dużą prędkością. Frez załadunkowy gładko wycina kiszonkę z silosu, dzięki czemu łyżka może samodzielnie pobierać, przygotowywać i zadawać kompletną paszę, tak jak wóz. W efekcie pozwala ograniczyć zaangażowanie środków technicznych w proces karmienia, bo do współpracy potrzebuje tylko jednego nośnika, którym może być ciągnik (TUZ lub ładowacz o odpowiednim udźwigu), ładowarka teleskopowa lub przegubowa. Dystrybucja stale rozdrabnianej paszy jest szybka i sprawna co jest zasługą konstrukcji frezu, generującego niewielkie siły wywierane na podłogę wyładunkową oraz na łańcuchy, a także kształtu łyżki zbliżonego do litery „V”. Drzwi wraz z rynną wysypową są napędzane hydraulicznie.

Łyżkę o pojemności od 1,9 do 3,7 m³ i szerokości od 2,2 do 2,8 m (masa od 870 do 1240 kg) można również wyposażyć m.in. w: wirnik ruchomy lub chwytak hydrauliczny, podłogę ze stali nierdzewnej o grubości 2 mm, wyrzut prawo- lub lewostronny, elektrozawór, a także ręczny lub proporcjonalny zawór regulacji prędkości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.