Technika

Elektromechaniczna przekładnia CVT do John Deere 8R

Data publikacji:

Najnowsze wersje John Deere 8R nie zostały jeszcze oficjalnie wprowadzone na rynek, ale elektromechaniczna skrzynia eAutoPowr i inteligentny system e8wd zdobyły jedyny złoty medal na tegorocznych targach Agritechnica.

     John Deere 8R

Zapowiadana jest jako pierwsza elektromechaniczna IVT (bezstopniowa przekładnia). Wszystkie szczegóły prawdopodobnie nie zostaną ujawnione, do czasu bliżej pokazu, ale rozumiemy, że nowa skrzynia biegów to wizja silników hydraulicznych zamienionych na elektryczne i że zintegrowany generator dostarcza do 100 kW energii elektrycznej do użytku zewnętrznego.

John Deere nawiązał współpracę z Joskin, aby zademonstrować, w jaki sposób można wykorzystać tę moc, a na Agritechnica belgijska firma, która nazywa system E-Drive, przedstawi zmodyfikowaną trzyosiową cysternę do gnojowicy, w której dwie tylne osie są napędzane elektrycznie.

Proklamowane zalety koncepcji 8wd z cysterną do gnojowicy obejmują znaczny wzrost przyczepności i mniejszy poślizg kół, a po stronie ciągnika rozwiązanie elektryczne ma poprawiać wydajność skrzyni biegów i zmniejszać koszty konserwacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.