Nowości

Elastyczne ogniwo w linii do przeładunku ziemniaków od AVR

Data publikacji:

Belgijska firma AVR to prawdziwi specjaliści od uprawy ziemniaków, którzy nieustannie inwestują w rozwój i modernizację swojej oferty produktowej. Do asortymentu maszyn AVR dołącza właśnie Python, czyli podwójny przenośnik taśmowy, niezastąpiony podczas przeładunku ziemniaków. Prototypy urządzenia były już intensywnie testowane i otrzymały bardzo pozytywne opinie od użytkowników. Prezentacja maszyny odbyła się podczas targów Potato Europe w dniach 6 - 7 września 2023 r.

    Łagodny dla ziemniaków, niewielka wysokość spadania bulw.

    Łagodny dla ziemniaków, niewielka wysokość spadania bulw.

Przenośnik Python składający się z dwóch taśm, jest oferowany w dwóch wersjach długości 2x7 oraz 2x9 m z szerokością taśmy 0,8 m. W zależności od kształtu i masy ziemniaków przepustowość przenośnika wynosi do nawet 340 t/h, przy prędkości przesuwu 24-84 m/min. Minimalna wysokość zasypu wynosi 0,92 m, maksymalna ok 1,5 m. Co ważne, oprócz wysokiej wydajności, przenośnik Python jest również „łagodny” dla ziemniaków, nie powoduje uszkodzeń, skutkujących obniżeniem jakości plonu, jest łatwy w obsłudze i transportowaniu. Sumarycznie, to wszystko sprawia, że Python jest idealnym partnerem podczas procesu przeładunku plonów.

Solidna konstrukcja

Podstawą konstrukcyjną przenośnika jest wytrzymała, stalowa rama, która dzięki swojej zwrotności pozwala na ustawienie przenośników pod różnymi kątami względem siebie. Niezależna regulacja wysokości zasypu i wylotu plonu oraz elektroniczna regulacja wysokości umożliwiają dostosowanie linii przeładunkowej do każdej sytuacji. Co więcej, tandemowa konstrukcja z czterema kółkami i obracanymi w zakresie 360° kołami głównymi sprawiają, że do przemieszczania maszyny wystarczy tylko jeden pracownik.

Wysoka skuteczność działania i prosta obsługa

Podczas transportu plonu na przenośniku ważne jest, aby nie dochodziło do zastoju materiału ani jego uszkodzeń. Taśmy w modelach Python mają uniesione krawędzie, co sprawia, że ziemniaki nie mają bezpośredniego kontaktu z metalowymi częściami ramy. Przepływ jest przy tym bardzo gładki i nie ma obaw o uszkodzenia mechaniczne. Optymalne rozwiązania zapewniające pełną regulację przechodzenia między pierwszą i drugą taśmą przenośnika oraz bębnem o średnicy nieprzekraczającej 160 mm znacznie ograniczają wysokość spadania plonu do absolutnego minimum. Dzięki temu system przenośnikowy cechuje się wyjątkową delikatnością wobec przesyłanego produktu.

Dodatkowo, uniesione krawędzie tworzą specjalne koryto, które umożliwia bezpieczne przenoszenie dużych ilości materiału. Warto zaznaczyć, że środkowa część tego koryta jest całkowicie płaska, co sprawia, że system ten idealnie nadaje się również do ręcznego sortowania ziemniaków.

Na wyróżnienie zasługują łatwość obsługi maszyny i maksymalne odciążenie pracownika. W standardowym wyposażeniu są elementy takie jak regulator częstotliwości, elektryczne podzespoły sterujące zasypem/zrzutem, czy automatyczne wyrównywanie przenośnika. Ponowna regulacja jest już całkowicie zbędna. Po zainstalowaniu dedykowanego oprogramowania AVR Line Control, przenośnik Python zyskuje dodatkowo możliwość komunikacji z innymi urządzeniami AVR w linii przeładunkowej.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.