Technika

Ekonomiczne suszenie w wersji mobilnej

Data publikacji:

W przypadku gdy zbyt szczupła zawartość portfela czy brak możliwości technicznych nie pozwalają na budowę suszarni stacjonarnej, sensowne wydaje się skorzystanie z mobilnej instalacji tego typu. Szeroki wybór w tym zakresie oferuje firma Riela, która w swojej bogatej ofercie ma również mobilne suszarnie przepływowe z serii GDT.

Mobilne suszarnie przepływowe firmy Riela, podobnie jak stacjonarne, przeznaczone są do suszenia wszystkich gatunków zbóż, kukurydzy, roślin oleistych i strączkowych, materiału konsumpcyjnego, paszowego i siewnego. Suszarnie tego typu wykonane są z blachy ocynkowanej i mają kolumnę wykonaną z półhartowanego stopu aluminium z magnezem i mieszczącą od 9,5 do 32 t zboża (w zależności od modelu). Każdy moduł suszarni zbudowany jest z naprzemiennie ustawionych kaskad. Precyzyjnie dobrany rozmiar kaskad, sposób ich rozmieszczenia i zbieżność na swojej długości zapewniają równomierną prędkość, ciśnienie i temperaturę w całej suszonej masie. Dzięki kaskadowej budowie suszarnia pracuje w mieszanym układzie przepływu ziarna w stosunku do przepływu powietrza suszącego. W suszarniach firmy Riela zastosowanie znajdują wentylatory wyciągowe, które powodują, że w kolumnie panuje podciśnienie. Ssąca praca wentylatorów ogranicza do minimum straty ciepła, a także ułatwia suszenie poprzez wyciąganie pyłów i drobnych cząstek oraz ułatwia odparowanie wilgoci. Mobilne suszarnie przepływowe firmy Riela wyposażone są też w podgrzewacz powietrza z palnikiem na olej opałowy lub gaz, na oddzielnym podwoziu. Piec generuje moc od 550 do 1540 kW, zainstalowana moc elektryczna wynosi od 18 do 37 kW, a wydajność wentylatora - od 20 tys. do 67,5 tys. m³. W przeciętnych warunkach na wysuszenie 1 tony ziarna o 1% wilgotności suszarnie z serii GTD zużywają tylko ok.1,05 l oleju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.