Aktualności

Edycja numer osiem Polagra Premiery

Data publikacji:

W dniach 17-19 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce 8. edycja targów Polagra Premiery. Ekspozycja objęła 7 pawilonów o powierzchni blisko 50 tys. m². Na 29 310 zwiedzających czekało m.in. 268 wystawców i kilkadziesiąt produktów wyróżnionych Złotym Medalem MTP.

 

    polagrapolagra

Rolnicy, którzy przybyli na poznańskie targi, wypatrywali przede wszystkim nowinek technicznych, zwłaszcza tych, które swoją premierę miało nie tak dawno podczas targów Agritechnica.To jednak nie jedyny powód, aby w styczniowy weekend odwiedzić Poznań - postawiono bowiem również na bogaty program merytoryczny, obejmujący m.in. konferencję o innowacyjnym rolnictwie czy szkolenia z nowych funkcjonalności programu IRZPlus. Warto dodać, iż organizatorzy targów wiele uwagi poświęcili na kontynuowanie programu Hosted Buyers, który umożliwia nawiązanie międzynarodowych kontaktów - w bieżącej edycji wzięli w nim udział handlowcy z 9 krajów europejskich i azjatyckich. Czy to jednak wystarczający magnes, aby przyciągnąć odpowiednią ilość rolników zainteresowanych inwestowaniem w najnowsze zdobycze techniki? Opinie wystawców w tym względzie były co najmniej bardzo ostrożne, biorąc pod uwagę zauważalne jednak kurczenie się - w porównaniu do wcześniejszych edycji Polagry Premiery - powierzchni wystawienniczych.

Złoto razy dwadzieścia

Solą targów organizowanych w Poznaniu jest wyjątkowo pokaźna liczba złotych medali, którymi w kategorii „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” uhonorowano 20 firm. W tym gronie znalazła się m.in. wysoko wydajna prasa zwijająca VB 7100 (bele o średnicy 1,6 lub 1,85 m - w zależności od modelu) firmy Kuhn z unikalnym systemem i-Dense pozwalającym na formowanie...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.