Edycja limitowana Warrior dla ciągników Deutz-Fahr serii 6

Data publikacji:
Warrior Deutz-Fahr

Niemiecki producent wysokiej klasy ciągników rolniczych – firma Deutz-Fahr poszerza gamę oferowanych modeli w limitowanej wersji wyposażenia Warrior. Obecnie w czarnych barwach limitowanej wersji oferowane są wszystkie modele serii 6. Deutz-Fahr dostarcza ponadto szeroki wybór wyposażenia zarówno standardowego, jak i opcjonalnego, które zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

W prezentowanych ciągnikach zastosowano 6-cylindrowe silniki Deutz TCD Stage V, wykorzystujące wysokociśnieniowy układ wtryskowy Deutz Common Rail. Te nowoczesne jednostki napędowe wyposażone są w układ oczyszczania spalin obejmujący recyrkulację spalin z zaworem EGR, układ SCR z płynem AdBlue oraz pasywny filtr cząstek stałych DPF. Silniki spełniają najnowsze normy emisji spalin Tier 5/Stage 5. W kwestii przenoszenia napędu niemiecki producent umożliwia wybór skrzyni biegów w wersji z Powershift i RCshift, wyposażone w przekładnię ZF TPT. Wersje TTV oferowane są natomiast z bezstopniową skrzynią ZF Eccom lub S-Matic (w wersji standardowej lub HD - Heavy Duty). Skrzynia Powershift i RCshift posiada 5 biegów i 6 półbiegów. Bez reduktora oferuje 30+15, a z reduktorem 54+27 przełożeń. Zmiana biegów w modelach z Powershift następuje poprzez dźwignię, a półbiegów za pomocą przycisków. W wersji z RCshift realizowana jest za pomocą dżojstika lub w trybie pół- oraz w pełni automatycznym. Skrzynia bezstopniowa z kolei posiada 4 przekładnie planetarne i pakiet hydrostatyczny. Umożliwia pracę w trybie manualnym, automatycznym i WOM, a wybór trybu pracy odbywa się przy użyciu przycisku na podłokietniku w kabinie ciągnika. Skrzynie TTV idealnie sprawują się podczas prac przy prędkościach polowych. Nowością jest konstrukcja amortyzowanej osi przedniej, która dostosowuje sposób działania i twardość zawieszenia do prędkości jazdy, siły hamowania i warunków terenowych. Zaimplementowany system Anti-Dive zapobiega ponadto tzw. „nurkowaniu przodu” w trakcie hamowania. Układ hydrauliczny w zależności od modelu zapewnia wydajność od 84 do 120 l/min, a jako opcja do wszystkich modeli oferowana jest pompa Load-Sensing o wydajności nawet 160 l/min. Sterowane pokrętłami i przyciskami podnośniki tylne mają udźwig 9,2 lub 10 t, a przednie 4,1 lub 5,5 t. Podnośnik przedni może być wyposażony dodatkowo w elektroniczną kontrolę pozycji ramion. Firma Deutz-Fahr jak zawsze dba też o komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Przeszklona na 6 słupkach kabina MaxiVision oferuje bardzo dobrą widoczność. 
Dostępna jest z 3 wersjami dachu - z zieloną nieprzezroczystą pokrywą, z szyberdachem szklanym lub z plastikowym, wzmocnionym oknem dachowym i strukturą FOPS. Wewnątrz kabiny odnajdziemy nowy panel zegarów z wyświetlaczem InfoCenterPro, komfortowy fotel amortyzowany pneumatycznie, drugi fotel dla pasażera, chłodzony schowek na napoje oraz opcjonalnie dostępny panel sterująco - kontrolny iMonitor drugiej generacji z 8” lub 12” ekranem dotykowym. Ciągniki Deutz-Fahr serii 6 Warrior oferowane są w 2 wersjach kolorystycznych: standardowym kolorze zielonym oraz specjalnym w wersji Warrior - czarnym. Wersja limitowana Warrior to także wyjątkowe pakiety wyposażenia. W standardzie są chromowana osłona rury wydechowej, ksenonowa lampa ostrzegawcza, fotel - Max Comfort Evolution Active DDS XXL, radioodbiornik z USB oraz czarna mata podłogowa do kabiny. Opcjonalnie dostępny jest ponadto dodatkowy pakiet oświetlenia LED Plus z lampami LED pod dachem kabiny z przodu i z tyłu, na słupkach i w masce silnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.