[ATR] Nowości eAgronomochrona roślin

eAgronom - Łatwiejsze nawożenie azotem

Data publikacji:

eAgronom to program do prowadzenia gospodarstwa rolnego, który zyskuje coraz większą popularność również na rynku polskim. Rozwiązanie to pozwala na przechowywanie w jednym miejscu informacji o gospodarstwie, co znacznie ułatwia zarządzanie. Firma eAgronom przygotowuje obecnie nową funkcjonalność mającą pomóc w tworzeniu planu nawożenia azotem zgodnie z wymogami nowej Dyrektywy Azotanowej.

Program eAgronom powstał przed dwoma laty w Estonii - jego autorami są: Robin Saluoks - młody przedsiębiorca z polskimi korzeniami, wychowany w rodzinie rolniczej oraz Stenver Jerkku - doświadczony programista. Szybko okazało się, że niewielki projekt syna mający w założeniu ułatwić ojcu prowadzenie gospodarstwa, przerodził się w rozwiązanie umożliwiające otworzenie drzwi do cyfrowej epoki rolnictwa. Zaledwie w ciągu pierwszych 6 miesięcy eAgronom zdobył 70% rynku w Estonii, a obecnie przy wykorzystaniu tego programu zarządzanych jest blisko 400 tys. ha w 9 krajach - od Polski aż do Kanady.
eAgronom jest przede wszystkim skierowany do rolników uprawiających zboża w gospodarstwach o powierzchni powyżej 100 ha, choć wśród użytkowników nie brakuje również mniejszych gospodarstw sadowniczych czy specjalizujących się w produkcji zwierzęcej. Rozwiązanie to oferuje pełną funkcjonalność przy zastosowaniu telefonu, tabletu (aplikacja mobilna) lub komputera, dzięki którym rolnicy mogą zarządzać i nadzorować swoim gospodarstwem, pracownikami i polami. eAgronom oferuje bowiem: mapę z polami (z numerami ewidencyjnymi działek), karty pól, ewidencję środków ochrony roślin, plan nawozowy, automatycznie aktualizowany magazyn, analizę zabiegów agrotechnicznych i zbiorów, a także możliwość zarządzania wieloma gospodarstwami za pośrednictwem jednej licencji.

Nawożenie azotem zgodne z prawem

– Wszystko co robimy, robimy z myślą o rolnikach. Cały czas rozmawiamy z rolnikami, którzy prowadzą swoje gospodarstwa w eAgronom, słuchamy ich uwag i sugestii. Widzimy, co dla nich jest ważne i co nowego chcieliby zobaczyć w programie. Tak właśnie było z nową funkcją ułatwiającą tworzenie planu nawożenia azotem zgodnego z Dyrektywą Azotanową, nad którą obecnie pracujemy. W najbliższym czasie użytkownicy eAgronom będą mogli cieszyć się nową funkcjonalnością, która pozwoli im uniknąć kar za niezastosowanie się do nowego prawa – przekonuje Robin Saluoks, założyciel eAgronom. Warto przy tym dodać, iż niezastosowanie się do tych przepisów może skutkować mandatem w wysokości 500 zł lub wstrzymaniem wypłaty dopłat bezpośrednich - od 3% w przypadku delikatnych uchybień do nawet 100% w przypadku świadomego łamania przepisów. Nowa funkcjonalność w eAgronom pomoże uniknąć kar, dzięki modułowi wspierającemu przygotowanie prawidłowego planu nawożenia azotem oraz ewidencji wykorzystanych nawozów zgodnej z nowym prawem.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.