Aktualności

Dzień zrównoważonego rozwoju z John Deere

Data publikacji:

W dniach 6-7 września w okolicach Magdeburga w Niemczech odbył się po raz kolejny event pod nazwą „dzień zrównoważonego rozwoju” organizowany przez firmę John Deere. Podczas dwudniowego eventu mieliśmy okazję zapoznać się z rozwiązaniami i systemami, na jakie amerykański producent będzie kładł nacisk w najbliższym czasie. Całość spotkania przebiegła pod hasłem zwiększania produktywności, wydajności i konkurencyjności gospodarstw poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii i nowoczesnych systemów, a specjaliści z firmy John Deere bardzo szczegółowo wyjaśniali działanie poszczególnych systemów.

    Dzień zrównoważonego rozwoju z John Deere

Jednym z głównych punktów prezentacji polowej była premiera ciągnika 8R410 eAutoPowr, który współpracował tym razem z wozem asenizacyjnym Joskin przy doglebowym podawaniu gnojowicy agregatem o szerokości roboczej 9 m. Ciągnik wyposażony był w przekładnię bezstopniową z elektromechanicznym podziałem mocy eAutoPowr, a napęd elektryczny może zasilać maszyny towarzyszące mocą do 100 kW.

W tym przypadku napęd elektryczny wykorzystywany był do zasilania zamontowanego na wozie asenizacyjnym silnika elektrycznego zasilającego dwie osie tylne „beczki”. Pozwoliło to uniknąć poślizgów przy podjazdach i zjazdach na pagórkowatych terenach, gdzie zestaw był prezentowany. Napęd elektryczny można wykorzystać praktycznie do pełnej gamy maszyn towarzyszących - oczywiście po niewielkich modyfikacjach.

Ochrona w punkt

Kolejnym punktem na mapie innowacji John Deere była ochrona i pielęgnacja roślin - w tym zakresie amerykański gigant zaprezentował technologie oprysku selektywnego (tam, gdzie zachodzi taka potrzeba) w oparciu o zdjęcia satelitarne czy wykonane przez drona. Poprzez wykorzystywanie tych map możliwy jest oprysk tylko w tych miejscach, gdzie jest on tak naprawdę potrzebny. Dodatkowym wsparciem okazują się tutaj również: sterowanie GPS, Section Control czy w końcu system sterowania tylko wybranymi rozpylaczami (dyszami) dostępny w opryskiwaczach John Deere.

Przy obecnych cenach środków ochrony roślin, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, takie rozwiązanie potrafi wygenerować naprawdę duże oszczędności. W zakresie pielęgnacji upraw John Deere zaprezentował również pielnik oparty o technologię AutoPath, pozwalającą na pielenie danej uprawy w międzyrzędziach, wykorzystując mapy przygotowane podczas siewu.

John Deere zaprezentował również technologię MultiFuel umożliwiającą zasilanie ciągnika nie tylko konwencjonalnym „olejem napędowym”, ale również biodieslem czy olejem rzepakowym. John Deere zaprezentował również nowy czujnik HarvestLab 3000NIR, który - zainstalowany na kombajnie - może analizować na bieżąco plon pod kątem jakości i zawartości poszczególnych składników odżywczych - wilgotności ziarna, zawartości skrobi, białka czy oleju. Dane można również zarejestrować w Operations Center.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.