Całodniowy program (14 listopada) poświęcony zostanie kluczowym tematom istotnym dla rolników, ekspertów i organizacji maszynowych w obu krajach i będzie oferował całodzienne tłumaczenie symultaniczne w języku francuskim i polskim.
– Międzynarodowy Dzień Rolnika jest idealną platformą dla praktyków i agrobiznesu do znalezienia specjalistycznych informacji na temat rozwiązań technicznych dostosowanych do konkretnej lokalizacji. Agritechnica, ze swoim pełnym programem wystawienniczym i informacyjnym dla francuskich i polskich rolników, daje impuls do kluczowych wyzwań rolniczych stojących przed tymi dwoma narodami z bogatą tradycją rolniczą - od zmian klimatu po technologię nawadniania i cyfryzację
– tłumaczy Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica.
Międzynarodowy Dzień Rolników ma wnieść ważny wkład w temat przewodni targów Agritechnica „Zielona produktywność”, który oznacza, w jaki sposób nowe koncepcje i pionierskie innowacje zapewniają produktywność rolnictwa, a jednocześnie chronią przyrodę i środowisko. Warto przy tym dodać, iż Francja i Polska oferują wiele przykładów najlepszych praktyk w zakresie produkcji roślinnej, które mogą dostarczyć cennych lekcji rolnikom na całym świecie.
Wstęp na targi Agritechnica dla gości z Francji i Polski podczas Międzynarodowego Dnia Rolników będzie bezpłatny. Co ciekawe, w samej wystawie tradycyjnie już weźmie udział wielu wystawców z tych dwóch krajów - na dzień dzisiejszy 82 firmy z Francji i 53 firmy z Polski potwierdziły udział w Agritechnice.