Aktualności

Dzień Otwarty Elrol: Pokaz ciągników Lovol w Skowronkach

Data publikacji:

Dzień Otwarty to dla każdej firmy doskonała okazja aby przyciągnąć wielu rolników oraz entuzjastów nowoczesnych technologii rolniczych. Z tego samego założenia wyszła firma Elrol – głównym merytorycznym punktem imprezy, która odbyła się 15 września był pokaz ciągników marki Lovol, wspieranych maszynami Dexwal, Sukov i Talex, ładowarką Schmidt oraz ładowaczem czołowym firmy Agromasz.

    Dzień Otwarty Elrol: Pokaz ciągników Lovol w Skowronkach

Na polu w miejscowości Skowronki koło Grójca (położonej kilka kilometrów od siedziby firmy Elrol w Łęczeszycach), zaprezentowano całą paletę ciągników Lovol, o mocy od 40 do 130 KM, prezentowanych podczas pracy z maszynami rolniczymi w polu. 

– Chcieliśmy pokazać klientom i lokalnej społeczności pełen przekrój ciągników znajdujących się w naszej ofercie, które znajdują szeroki zakres zastosowań – komentował na gorąco Bartosz Pszczółkowski, właściciel firmy Elrol.  

Wymieńmy zatem po kolei – na pierwszy ogień cechujący się prostą konstrukcją oraz umiarkowanym apetytem na paliwo 40-konny ciągnik Lovol M404, dedykowany do prac jako ciągnik pomocniczy w gospodarstwach rolnych, a także w sadach i przedsiębiorstwach komunalnych. Podobne zastosowanie mają mocniejsze ciągniki ze stajni Lovola – M504 o mocy 50 KM oraz M754 o mocy 75 KM (w wersji z ładowaczem czołowym AT10 firmy Agromasz). Najmocniejszym prezentowanym ciągnikiem był 130-konny Lovol M1104 Premium, przeznaczony do typowych zastosowań rolniczych (współpracujący z 4-korpusowym pługiem Sukov oraz 2,5-metrowym agregatem bezorkowym firmy Dexwal). 

Komfortowy Lovol M1104

Była też nowość, w postaci 110-konnego ciągnika M1104 współpracującego z wyposażoną w dwa rzędy talerzy o średnicy 510 mm broną talerzową Mamut firmy Dexwal. Oszczędna jednostka napędowa generuje maksymalny moment obrotowy 450 Nm (przy 1700 obr./min), co zapewnia wystarczającą siłę uciągu nawet w trudnych warunkach polowych. Przejdźmy jednak do napędu i hydrauliki. Lovol M1104 jest wyposażony w napęd 4x4, który jest załączany elektrohydraulicznie, z kontrolką sygnalizującą jego aktywację. Skrzynia biegów to zsynchronizowana, mechaniczna konstrukcja z 18 biegami do przodu i 18 biegami do tyłu. WOM, również załączany elektrohydraulicznie, oferuje dwie prędkości: 540 oraz 1000 obr./min. Układ hydrauliczny ciągnika zapewnia wydajność na poziomie 98 l/min (6 wyjść hydraulicznych), zaś udźwig podnośnika (na końcówkach) wynosi 4700 kg. 

Warto dodać, iż Lovol M1104 został zaprojektowany z myślą o komforcie operatora. Goście pokazu podkreślali zalety dobrej widoczności na obszar roboczy (panoramiczna, 4-słupkowa kabina) oraz wygodnej, ogrzewanej i klimatyzowanej kabiny, z płaską podłogą oraz ergonomicznymi elementami sterowania na błotniku. Dodatkowe elementy, takie jak regulowana kolumna kierownicza, radio z USB, wycieraczka na przedniej szybie, a także okno dachowe z szyberdachem, zwiększają wygodę pracy. To nie wszystko, gdyż ciągnik wyposażono również w fotel marki Grammer, a zwracają uwagę też przemyślane rozwiązania, takie jak drzwi boczne zamykane na klucz czy reflektory robocze przód i tył, zapewniają nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach.

Co nowego?

Zmiana strategii działania w Europie koncernu Weichai pokazuje, że już niebawem również i należąca doń marka Lovol powinna zintensyfikować obecność na naszym rynku. 

– Już w grudniu br. powinien pojawić się ciągnik Lovol M4040 w zmienionym wariancie, z nowym 4-cylindrowym silnikiem i klimatyzowaną kabiną. Drugim produktem jest Lovol M654 o zmienionej konstrukcji i z bogatszym wyposażeniem, mający w standardzie m.in. klimatyzację, instalację pneumatyczną, blokowane sekcje hydrauliki czy regulowany tylny zaczep transportowy. Z czasem na rynek będziemy wprowadzać również ciągniki o większej mocy – w 2025 r. model o mocy 130 KM, a rok później – nawet 240 KM. Wcześniej pojawią się kompaktowe ciągniki – 25- i 40-konny z silnikiem Yanmara oraz specjalistyczny ciągnik sadowniczy w przedziale 75-100 KM – wymienia Bartosz Pszczółkowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.