[ATR] Technika Lemken

Dzięki Lemken twarde elementy robocze wytrzymują dłużej.

Data publikacji:
metalowe elementy robocze

Trendem w rozwoju techniki rolniczej jest dążenie do zwiększania wydajności powierzchniowej. W uprawie roli można ją osiągać poprzez większe szerokości lub prędkości robocze. Inną możliwością może być też wydłużenie okresu trwałości i tym samym zmniejszenie czasu obsługi technicznej, co przedstawia poniższy przykład.

Wydłużenie okresu trwałości maszyn można osiągnąć na różne sposoby. Jedną z możliwości,  realizowaną już w narzędziach do uprawy roli, jest stosowani dodatkowych warstw ściernych na elementach roboczych i zapewnienie w ten sposób dzięki grubszym materiałom dłuższego okresu ich użytkowania. W ostatnich latach w tej tematyce zostały przeprowadzone i opublikowane różne badania. Kolejną możliwością na dłuższą żywotność jest stosowanie innych rodzajów stali. Sposób ten jest już wdrażany w wozach paszowych oraz w ostatnim czasie w pługach firmy Lemken w celu zmniejszenia stopnia zużycia elementów roboczych. Ulepszone gatunki stali charakteryzują się większą twardością i dlatego są trwalsze, ponieważ zmniejszeniu ulega ścieranie się zewnętrznej powierzchni. Uprawa roli i siew stanowią ponad 30% kosztów w technologiach prac polowych i obok żniw zaliczane są do podstawowych składników kosztów produkcji. W praktyce rolniczej stosowane są obecnie różne systemy uprawy roli. Szczególnie intensywna uprawa płużna z odwracaniem skib sprzyja dużemu zużyciu elementów roboczych...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.