Nowości

Dysza krawędziowa FB firmy Lechler do precyzyjnej aplikacji nawozów płynnych

Data publikacji:

Innowacyjna dysza FB umożliwia rolnikom aplikację płynnego nawozu z niezrównaną dokładnością i precyzją, docierając aż do samych krawędzi pola. Co szczególnie ważne, dzięki technologii firmy Lechler osiąga się w 100% równomierny rozkład płynnego nawozu również na obszarze krawędzi pola, co przekłada się na efektywne zużycie zasobów.

    Dysza krawędziowa FB firmy Lechler do precyzyjnej aplikacji nawozów płynnych

Dysza krawędziowa FB to rozwiązanie, które rewolucjonizuje proces aplikacji płynnych nawozów w rolnictwie. Jej liczne zalety przyczyniają się do optymalizacji nawożenia, oszczędności zasobów oraz zminimalizowania wpływu na środowisko.

Dzięki zastosowaniu dyszy krawędziowej, uzyskujemy pełne pokrycie obszaru pola aż do jego granicy. Ten równomierny rozkład nawozu eliminuje zjawisko pasów głodu, które często występuje przy korzystaniu z tradycyjnych rozsiewaczy nawozów. Równocześnie brak strat w plonach oraz jakości nawożenia wzdłuż granicy pola przyczynia się do maksymalizacji potencjału plonów, nawet na obszarach marginalnych.

 

Warto podkreślić, że nawożenie przy użyciu dyszy krawędziowej jest zarówno ekonomiczne, jak i przyjazne dla środowiska. Optymalne wykorzystanie nawozów, bez przedawkowania lub niedodawkowania, pozwala efektywnie gospodarować zasobami, co ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia zrównoważonego rolnictwa. Kluczowa jest także godność technologii aplikacji z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi stosowania nawozów.

Dodatkowo, dysza krawędziowa FB redukuje nadmierny oprysk na granicy pola. To oznacza mniejsze zużycie nawozów oraz minimalizację wpływu na obszary sąsiadujące. Warto również zauważyć, że dysza brzegowa FB, utrzymana w tym samym kolorze ISO co dysza FD, ułatwia identyfikację i zastosowanie odpowiednich komponentów, co przekłada się na efektywne i spersonalizowane podejście do procesu nawożenia. Wersja FB to kompleksowe rozwiązanie, podnoszące efektywność nawożenia i spełniające współczesne standardy rolnictwa zrównoważonego.

Krótka charakterystyka

Dysza krawędziowa Lechler FB to zaawansowany produkt, który wyróżnia się szeregiem cech, sprawiających, że jest niezwykle skuteczna w aplikacji płynnych nawozów w rolnictwie. Dostępna jest w rozmiarach 02-08, co pozwala na elastyczne dostosowanie do konkretnych potrzeb aplikacji nawozów. Można ją również łatwo rozpoznać po charakterystycznym trójkącie na korpusie i pastelowym oznaczeniu otworów dozujących. Jej kąt natrysku wynoszący 100° gwarantuje szeroki zasięg aplikacji nawozu, obejmujący obszar aż do samej krawędzi pola, co jest istotne dla równomiernego nawożenia na całym obszarze.

Wykorzystanie wysokiej jakości materiału POM (polioksymetylenu) zapewnia trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, przyczyniając się do długotrwałej efektywności dyszy. Dysza może pracować w zakresie ciśnienia od 1,5 do 4 barów, a w zależności od rozmiaru zalecane są filtry wpływające na optymalną wydajność i utrzymanie optymalnego stanu technicznego dyszy. Dla rozmiarów 02-04 zaleca się filtr 60 M FB, natomiast dla rozmiarów 05-08 filtr 25 M FB. Charakterystyka dyszy umożliwia generowanie szerokiego zakresu kropli, co jest decydujące dla skutecznej aplikacji nawozu na obszarze krawędzi pola. Zalecana wysokość wysięgników wynosi wg zaleceń producenta od 50 do 70 cm.

Podsumowując należy nadmienić, iż dysze FB do nawozów płynnych to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i szybko zwracają się wraz ze wzrostem udziału marży pola. Przykładowo, zastosowanie dyszy granicznej FB pozwala zaoszczędzić 759 l UAN przy dawce stosowania 424 l UAN l/ha na dystansie 30 km.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.