[ATR] Aktualności

Dynamiczne zmiany

Data publikacji:

Kiedy patrzy się na plantatorów buraków cukrowych w Polsce, wyraźne widać, że żyją w ciekawych czasach. Ten sektor rynku bowiem jak chyba żaden inny z działów rolnictwa przypomina łódź unoszoną przez fale symbolizujące szereg czynników zewnętrznych wpływających na jego kondycję.

Ostatnim z nich jest pandemia COVID-19, która i na producentach cukru odciska swoje piętno.Na początek podstawowa kwestia - Polska jest znaczącym producentem cukru. Produkcja tego surowca zaś rośnie - w 2014 r. wyniosła nieco ponad 1,8 mln t, podczas gdy  w trakcie ostatniej kampanii 2019/2020 było to już ok. 2,065 mln t. A że krajowe zapotrzebowanie na cukier utrzymuje się na poziomie ok. 1,6 mln t, polscy producenci dysponują dużą nadwyżką sprzedawaną na rynkach zagranicznych.

Poniżej kosztów

Z jednej strony jest to dobra sytuacja, z drugiej zaś oznacza jednak duży wpływ czynników zewnętrznych na kondycję tego sektora w Polsce. A w ostatnich miesiącach najważniejszym z nich jest kryzys COVID-19, który wpłynął na znaczący spadek popytu na produkty na bazie cukru. Efektem tego jest...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 15/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.