Nowości

Maschio Gaspardo Dwie w jednej

Data publikacji:

Dostępna na rynku innowacyjna prasa hybrydowa Extreme 286 marki Maschio Gaspardo łączy w sobie zalety pras stałokomorowych i zmiennokomorowych.

Maszyna zapewnia równowagę pomiędzy wysoką wydajnością a maksymalnym komfortem obsługi. Sterowanie może odbywać się za pomocą ekranu ICON, który pozwala na pełne kontrolowanie i zarządzanie maszyną bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Prasa jest wyposażona w specjalnie zaprojektowane otwierane dno, które umożliwia szybkie rozwiązywanie wszelkich przeszkód bez konieczności schodzenia z ciągnika. System tnący jest dostępny na życzenie. Podbieracz o szerokości 2,2 m składa się z czterech rzędów zębów wykonanych ze stali o wysokiej wytrzymałości. Model Extreme 286 jest dostępny w czterech różnych systemach zasilania.

System podwójnego wahacza

Innowacja Extreme 286 jest możliwa dzięki zastosowaniu systemu podwójnego wahacza sterowanego przez siłowniki hydrauliczne. Pierwsze ramię wahacza określa ciśnienie i średnicę beli z możliwością stworzenia komory wstępnej o zerowym ciśnieniu tak jak w prasach stałokomorowych. Natomiast drugie ramię wahacza automatycznie kompensuje napięcie sześciu zszywanych pasów podczas formowania komory wstępnej.

Opatentowany system podwójnego wahacza umożliwia uformowanie miękkiego rdzenia, tzn. bez nacisku na produkt (0 barów), co powoduje mniejszą gęstość belowania w celu nadania beli klasycznego kształtu gwiazdowego o średnicy maksymalnej 110 cm. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy siano do zbiorów nie jest całkowicie suche, np. przy 20% wilgotności.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.