[ATR] Aktualności Yokohamaopony rolnicze

Drugi etap badań Yokohama Off-Highway Tires

Data publikacji:
Drugi etap badań  Yokohama Off-Highway Tires

Po pierwszej serii badań terenowych przeprowadzonych przez instytut SEGES Innovation we współpracy z NDI Group (wyłącznym dystrybutorem opon Alliance do zastosowań pozadrogowych w krajach skandynawskich) w Danii, w kwietniu 2022 r. rozpoczęto kolejne eksperymenty. Tym razem duński zespół bada rozwiązanie z podwójnymi wąskimi felgami i oponami Alliance 354 Agriflex VF do upraw międzyrzędowych, które pracują przy obniżonym ciśnieniu i poruszają się między rzędami kukurydzy, w porównaniu z zestawem szerokich opon, które toczą się przez przestrzeń 4 rzędów kukurydzy w procesie siewu. Drugie badanie prowadzone jest w stacji maszyn Agerbæk, około 20 km na północny wschód od Esbjerg w Danii. 

 Doron Salomon, szef działu zarządzania produktem w Yokohama Off-Highway Tires (YOHT) Europe, komentuje: – Bardzo cenimy sobie dane naukowe, które przemawiają w naszym imieniu. Dzięki niezależnym specjalistom prowadzącym takie badania terenowe możemy być pewni, że standardy naukowe są zachowane - co zapewnia wiarygodne dane i informacje dla naszych klientów. Z kolei Henning Sjørslev Lyngvig, starszy specjalista ds. maszyn rolniczych, upraw i środowiska w firmie SEGES, opisuje metodę eksperymentu z oponami w następujący sposób: – Podczas siewu kukurydzy jeździmy z dwoma różnymi zestawami kół w czterech rzędach każdy.

W ciągu roku będziemy obserwować i oceniać wzrost i jakość upraw. Po zbiorach jesienią przeanalizujemy dane i porównamy uprawy kukurydzy. Wtedy stwierdzimy, jak duży wpływ na plon i jakość kukurydzy mają dane opony – mówi. Według Lyngviga istnieją wyniki badania przeprowadzonego jakiś czas temu w Niemczech:

– Już wcześniej wykazano, że zastosowanie rozwiązania, które pozwala oponie poruszać się między rzędami, zwiększa plony - ale teraz po raz pierwszy taki eksperyment przeprowadzamy w Danii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i na to, jakich nowych, cennych spostrzeżeń i wiedzy możliwej do praktycznego zastosowania przez rolników nam dostarczą. Henning Sjørslev Lyngvig i jego współpracownik z SEGES, Martin Mikkelsen, oczekują, że do końca 2022 r. zakończą ocenę i będą mieli gotowe wyniki do publikacji.

Technologia VF do upraw międzyrzędowych

Opona Alliance 354 Agriflex+ (VF) to opona dedykowana do wysoko wydajnych opryskiwaczy i ciągników pracujących w uprawach międzyrzędowych. Opony te, wyprodukowane z wykorzystaniem najnowszej technologii VF, są zaprojektowane tak, aby przenosić nawet o 40% większe obciążenia niż standardowe opony do upraw międzyrzędowych lub opryskiwaczy przy takim samym ciśnieniu. Opona ta może również przenosić standardowe obciążenie przy ciśnieniu niższym o 40%.

W zależności od panujących warunków glebowych, ten tryb pracy daje możliwość zminimalizowania wpływu na glebę, przy jednoczesnym osiągnięciu maksymalnej wydajności operacyjnej. Ze względu na indeks prędkości D opona ta nadaje się do jazdy z prędkością do 65 km/h i może być eksploatowana przy ciśnieniu znacznie niższym od wartości standardowych. Dzięki dużej odporności na przebicie, bardzo dobrej przyczepności i samoczynnemu czyszczeniu - osiągniętym dzięki optymalnej odległości między klockami R-1W - opona 354 Agriflex VF ze stalowym opasaniem znacznie zwiększa wydajność maszyn rolniczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.