[ATR] Aktualności ClaasKombajny zbożowe

Druga generacja kombajnów Claas Lexion

Data publikacji:
kombajn claas
kombajny claas
kombajn claas
kombajny claas

Podczas lipcowych pokazów we francuskim Crucheray, firma Claas przedstawiła drugą generację popularnych i cenionych kombajnów Claas Lexion. Celem firmy jest spełnienie wysokich wymagań klientów w zakresie wydajności pracy oraz jakości pozyskanej słomy. Niemiecki producent przedstawił 7 nowych modeli hybrydowych oraz 6 wytrząsaczy słomy. Moc prezentowanych maszyn w zależności od wybranego modelu wynosi od 313 do 790 KM.

Nowe kombajny od Claas zostały wyposażone w niezwykle wydajne jednostki omłotu APS SYNFLOW HYBRID i APS SYNFLOW WALKER, funkcjonalny system wspierania operatora CEMOS AUTOMATIC wraz z nowym, ergonomicznym podłokietnikiem CEBIS, który posiada ekran dotykowy i oferuje bardziej zintegrowane funkcje oraz niezwykle łatwą obsługę. Zastosowana nowa koncepcja napędu z mniejszą liczbą napędów pasowych zapewnia maksymalną niezawodność i dyspozycyjność maszyny.

Zastosowane w kombajnach zespoły młócące APS Synflow gwarantują o wiele wyższą wydajność omłotu i separacji ziarna. Wspomniane zespoły posiadają bęben młócący o średnicy 755 mm wraz z 10 prętami zgarniającymi. Wersja Synflow Walker  ma dodatkowy bęben separacyjny, o średnicy 600 mm, umieszczony za bębnem młócącym. W wersji Synflow Hybryd  średnica bębna podajnika została zwiększona do 600 mm, tak aby zapewnić optymalny przepływ materiału do wirników. Zastosowane, nowe zbiorniki na ziarno, mają obecnie pojemność do 18000 l dzięki czemu pozwalającą na dłuższą pracę. Przy szybkości rozładunku do 180 l/s mogą zostać opróżnione w czasie poniżej 2 minut.

Zaimplementowany w maszynach Lexion system CEMOS AUTOMATIC automatycznie optymalizuje maszynę i każdy z jej procesów. Operator musi tylko uaktywnić automatykę. Ciekawie prezentuje się funkcja FIELD SCANNER, dzięki której maszyna jest precyzyjnie prowadzona wzdłuż krawędzi uprawy lub toru jazdy za pomocą wiązki lasera. Laser ten jest zainstalowany na dachu kabiny operatora i wykorzystuje sygnał  funkcji automatycznego wykrywania obiektów, właściwie dostosowując swoje reakcje. Funkcja QUANTIMETER z kolei,  automatycznie podaje dokładną wielkość zbioru.

 Projektanci firmy Claas dokonali też zmian w kabinie operatora. Doskonała widoczność na cały obszar roboczy, duża ilość miejsca i ochrona akustyczna mają zapewnić operatorowi pełen komfort podczas pracy. Podłokietnik wyposażony jest w regulowany terminal dotykowy CEBIS i bardzo dużą liczbę zintegrowanych funkcji, dzięki czemu umożliwia on szybką i intuicyjną obsługę maszyny. Przykładowo redukcja prędkości bębna młócącego lub rozdrabniacza słomy może być teraz realizowana z poziomu kabiny.  Przeprojektowaniu uległa także konstrukcja napędu.  Obecnie wymaga ona mniejszej liczby napędów pasowych, a wszystkie wariatory zostały wzmocnione i można je podłączyć do centralnego układu smarowania. We wszystkich modelach Lexion zaimplementowano system DYNAMIC COOLING, który  zapewnia równomierne chłodzenie przy jednoczesnym zmniejszeniu wymaganej mocy czyszczenia filtra powietrza. Dopełnieniem całości jest system DYNAMIC POWER, który elastycznie dostosowuje moc silnika do warunków pracy. Dla ochrony gleby i komfortowego poruszania się w nieraz trudnym terenie, większość modeli Lexion jest dostępnych z napędem gąsienicowym TERRA TRAC. Maksymalna, deklarowana prędkość poruszania się wynosi 40 km/h. Wsparcie użytkownika i minimalizowanie okresów przestoju, zapewnia firmowy system REMOTE SERVICE. Jak widać nowa linia Lexion to maszyny wyposażone w wiele ciekawych rozwiązań, wysoce innowacyjne oraz wydajne podczas pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.