[ATR] Aktualności

Dramiński - Perłowy jubileusz

Data publikacji:

Dla założonej w 1987 r. firmy Dramiński rok bieżący stoi pod znakiem 30-lecia działalności w zakresie produkcji profesjonalnych urządzeń dla rolnictwa, weterynarii i medycyny. Olsztyńskie przedsiębiorstwo założone i kierowane po dziś dzień przez Janusza Dramińskiego zaczynało od wykrywaczy rui i innych urządzeń przydatnych w hodowli trzody chlewnej, jednak z czasem oferta rozszerzyła się o cenione wilgotnościomierze do ziarna czy przenośne ultrasonografy weterynaryjne i hodowlane.

Firma Dramiński prowadzi sprzedaż na terenie całego kraju oraz eksportuje swoje urządzenia, które z powodzeniem zdobywają rynki światowe (eksport generuje obecnie około 2/3 obrotów przedsiębiorstwa). Dystrybucją urządzeń zajmuje się około 60 przeszkolonych i certyfikowanych dystrybutorów, dzięki którym marka Dramiński jest znana nie tylko w Europie, ale również w Azji, Ameryce czy Australii. Wśród przebojów eksportowych należy wymienić m.in. urządzenia elektroniczne wykorzystywane w hodowli psów czy wilgotnościomierze, wykorzystywane również przez producentów… ryżu.

Nowe wilgotnościomierze

Duży potencjał firmy sprawia, iż Dramiński stale udoskonala swoje produkty oraz wprowadza wiele pionierskich projektów wdrożeniowych (obecnie firma Dramiński prowadzi m.in. prace nad prototypem unikalnego na skalę światową mammografu), korzystając przy tym ze stałej współpracy z naukowcami czołowych polskich uczelni, a także kooperacji z centrami badawczymi oraz z prestiżowymi ośrodkami naukowymi w wielu krajach. Na bieżący sezon producent wprowadził do swojej oferty kolejne nowe produkty - wilgotnościomierze GMM mini i GMS z funkcją rozdrabniania próbki. Oba urządzenia - jako pierwsze na rynku - zostały wyposażone w wbudowane złącze USB, dzięki któremu aktualizacja danych kalibracyjnych oraz oprogramowania nie nastręcza większych problemów. Wystarczy komputer z dostępem do internetu, co oznacza brak konieczności kłopotliwej ingerencji ze strony serwisu producenta. Urządzenie GMM mini do pomiaru wykorzystuje metodę pojemnościową z łatwym zasypaniem próbki przy pomocy dozownika. Wilgotnościomierz zaprogramowany jest dla 30 gatunków roślin, w tym m.in. wszystkich podstawowych zbóż, roślin strączkowych, oleistych czy traw nasiennych. Z kolei wilgotnościomierz GMS, dzięki roztarciu badanej próbki w specjalnej komorze pomiarowej przyrządu, pozwala uwzględnić podczas pomiaru wilgoć zgromadzoną wewnątrz ziarna. Wykorzystując to urządzenie, dosuszanie ziarna (głównie kukurydzy o wilgotności do 45%) można w pełni kontrolować, ograniczając straty wynikające z niedosuszenia lub przesuszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.